01. 03. 2016

Prírodný make up. Prečo ho používať?

Obľúbili ste si prírodnú kozmetiku a  drogériu? V  tom prípade by ste mali siahnuť aj po bio dekoratívnej kozmetike. Ak používate napríklad make-up, zrejme ho na pleť nanášate každý deň. Oveľa zdravšou a  pre pleť prirodzenejšou alternatívou je práve prírodný make-up.

Čo je prírodný make-up

Každý, kto používa prírodnú a  bio kozmetiku, tak robí najmä kvôli svojmu zdraviu. Koža ako najväčší orgán ľudského tela totiž práve prostredníctvom klasickej kozmetiky vstrebáva všetky nebezpečné a škodlivé látky. Predstavte si teda, čo s  pleťou urobí klasický make-up. Ten si nanášame v  súvislej vrstve na celú plochu tváre. A práve preto by mala byť aj dekoratívna kozmetika prírodná. Neobsahuje totiž žiadne škodlivé syntetické zložky, ktoré sú bežné u  klasickej kozmetiky. Naopak, prírodný make-up obsahuje zložky, ktoré majú pri dlhodobom užívaní priaznivý vplyv na pokožku. Môžu ho užívať dokonca aj ľudia s  veľmi citlivou pleťou, pretože pokožku nedráždi.

Tip na čítanie: Líčenie očí - tradičný alebo prírodný make-up? Čítať »

Prírodný make-up a  klasický make-up. Aký je rozdiel v  zložení?

Tekutý make-up odtieň Rose, značka Couleur CaramelPýtate sa, ako je možné, že prírodná dekoratívna kozmetika dokáže pleť prifarbiť, aj keď neobsahuje žiadne umelé farbivá? Je to veľmi jednoduché. Základnou zložkou bio dekoratívnej kozmetiky, sú výťažky z  ekologicky pestovaných rastlín, ktoré obsahujú prirodzené farbivá. Okrem toho obsahuje aj nasledovné zložky:

  • kvetinové esencie
  • vosky
  • minerálne látky a vitamíny
  • organický kukuričný škrob
  • prírodné rastlinné oleje a  maslá


Bežne používané make-upy, s  ktorými sa stretávame v  drogériách, obsahujú nebezpečné látky ako parabény, pylénglykol, či karcinogén butylovaný hydroxyanizol. Všetky tieto chemikálie sa samozrejme vstrebávajú do organizmu prostredníctvom pleti.

Prečo prírodný make-up

Prečo používať prírodný make-up? Je pravda, že aj bežný make-up vylepší vzhľad pleti. Ale len dočasne! V  konečnom dôsledku má na pokožku veľmi negatívne účinky. U niektorých osôb môže vyvolávať aj alergické reakcie a  podráždenie. Naopak, prírodný make-up je veľmi jemný k  ľudskej pokožke. Pôsobí tiež ako čiastočná ochrana proti slnečnému žiareniu a  nepriaznivým vplyvom prostredia. Z dlhodobého hľadiska tak používanie tohto make-upu môže spomaliť starnutie pleti. A  čo je nemenej dôležité, takýto make-up je ohľaduplný nielen k  pokožke, ale aj k  životnému prostrediu.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay