10 dôvodov prečo používať kakaové maslo [Infografika]

10 dôvodov prečo používať kakaové maslo [Infografika]

Kakaové maslo je charakteristické najmä svojou svetložltou farbou a krásnou vôňou. Známe je aj svojimi blahodarnými účinkami na pokožku. Používať ho môžete pri akomkoľvek type pleti, no najviac ho ocení suchá, namáhaná a citlivá pokožka. Ak ste už vyskúšali všetko, no Vaša suchá pleť ešte stále nie je taká, akú by ste ju chceli mať, je čas vyskúšať kakaové maslo. Ako na to?

Vaša pokožka kakaové maslo miluje

Využiť sa dá rozličnými spôsobmi. Závisí to od typu problémov, ktoré s pokožkou máte. Vyskúšať ho môžete napríklad takto:

1. Na hydratáciu pokožky

Kakaové maslo je vynikajúce najmä na suchú pleť. Topí sa pri teplote tela a preto sa do pokožky rýchlo vstrebáva a nezanecháva ju mastnú. Je tak vynikajúcim hydratačným krémom, ktorý možno použiť na celé telo. A ak je pre Vás starostlivosť o pokožku akýmsi rituálom, kakaové maslo si užijete ešte viac. Je totiž tuhé, a preto ho treba pred aplikáciou zohriať na sporáku, či vo vodnom kúpeli tak, aby sa ľahšie rozotieralo. Môžete si tak vyrobiť maslo v takej konzistencii, aká bude Vašej pokožke najviac vyhovovať. Bio kakaové maslo

2. Proti prejavom starnutia – tzv. „anti-aging“ efekt

Kakaové maslo obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré spomaľujú starnutie a ochabovanie pokožky. Nepotrebujete žiadne špeciálne krémy proti vráskam. Stačí jednoducho kakaové maslo! Po jeho používaní bude pleť mladistvá a vyhladená.

3. Na odstránenie jazvičiek po akné

Kakaové maslo má na pokožku aj hojivé účinky. Ak trpíte prejavmi akné, pravidelne používajte kakaové maslo ako pleťový krém. Zabránite tak tvorbe nepekných jazvičiek. Ak však máte príliš mastnú pleť, kakaové maslo si na sebe najskôr odskúšajte. Póry by totiž mohlo ešte viac upchať.

4. Na liečbu menších poranení a jaziev

Kakaové maslo má schopnosť nielen vyhladiť stopy na tvári po akné, ale aj odstrániť jazvy z poranení a pokožku úplne vyhladiť. Poranená pokožka sa vyznačuje najmä odlišným farebným tónom. Kakaové maslo má vďaka obsahu vitamínu E schopnosť tón pleti zjednotiť a po čase jazvu úplne odstrániť. Stačí nanášať na postihnuté miesto aspoň dva krát denne.

5. Na masáže počas tehotenstva

Každá žena vie, že počas tehotenstva je jej pokožka vystavovaná väčšiemu tlaku. Vznikajú tak nepekné strie. Preto je treba používať kakaové maslo na masáže problémových partií, ako sú bruško, zadoček a stehná. Strie budú omnoho menej viditeľné.

6. Na vysušenú, až šupinatú pokožku lakťov a chodidiel

Existujú časti našej pokožky, ktoré sa nedarí hydratovať ani s tým najúčinnejším krémom. Takými sú napríklad lakte. Ak si neviete rady, iste siahnite po kakaovom masle. A na šupinatú pokožku môžete zabudnúť.

7. Na pokožku rúk a v okolí nechtov

Zádery na prstoch a popraskaná koža rúk iste nevyzerá pekne. Hlavne preto, že si to každý veľmi rýchlo všimne. Ak budete ruky ošetrovať kakaovým maslom, podobným problémom iste predídete.

8. Na ochranu pred poveternostnými vplyvmi

Aj keď je Vaša pokožka pomerne zdravá, treba ju chrániť. A to najmä v mraze, vetre, či iných nevhodných podmienkach. Jednoducho sa natrite kakaovým maslom a nemusíte sa báť.

9. Do kúpeľa

Za lyžicu kakaového masla môžete pokojne pridať aj do kúpeľa. Pokožka bude jemná a samozrejme príjemne voňavá.

10. Na upokojujúcu masáž

Ak trpíte nervozitou, doprajte si masáž kakaovým maslom. Poproste partnera, aby Vám roztopeným kakaovým maslom urobil príjemnú masáž, ktorá upokojí Vaše zmysly. Veď aj čokoláda napomáha k dobrej nálade. A rovnako je to aj s kakaovým maslom. Okrem týchto benefitov, ktoré kakaové maslo ponúka Vašej pokožke, je tu ešte čosi. Po jeho použití budete krásne rozvoniavať. Skúste ho použiť namiesto telového krému po sprchovaní. Budete jednoducho na zjedenie!

Infografika - 10 dôvodov prečo používať kakaové maslo (kliknite pre zväčšenie):

10 dôvodov prečo používať kakaové maslo

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 10 dôvodov prečo používať kakaové maslo si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.