Najlepšie prírodné produkty na jazvy

Najlepšie prírodné prostriedky na jazvy

Jazvy vznikajú ako dôsledok zranení, po operácii, tie menšie jazvy aj po akné alebo kiahňach. Môžu byť estetickým problémom alebo pripomenú udalosti, pri ktorých vznikli. V lekárňach nájdete dosť krémov, ktoré sľubujú ich zmiernenie alebo úplné zahojenie. Príroda nám však ponúka aj iné alternatívy. Najlepšie prírodné prostriedky na jazvy máte možno doma aj teraz.

Prírodné látky na prostriedky, ktoré fungujú

Jazvy si so sebou nesieme od detstva. Niektorí padli zo stromu, bicykla, pri naháňačke so súrodencom, neskôr prišlo akné či operácie. Niekedy môžu byť väčšie a viditeľné, inokedy sú to len tenké čiaročky, ktoré si sotva všimneme. Hoci často počúvame, že jazvy zostanú, ale nie je to celkom pravda. Príroda ponúka zaujímavé prírodné prostriedky na jazvy, ktoré ich pomôžu úplne odstrániť alebo výrazne ich zjemnia.

Ricínový olej

Ktorá žena by nepoznala ricínový olej? O jeho účinkoch sa vie už dlho - podporuje rast vlasov, rias a obočia a na vlasové zábaly je úplne ideálny. Už menej ľudí ale vie, že prispieva k hojeniu jaziev. Je to vďaka vlastnosti preniknúť do hĺbky vrstiev kože. K obrovským výhodám používania ricínového oleja patrí aj to, že zabraňuje ich tvorbe počas hojenia rany a dokáže zjemniť vzniknuté jazvy. Nebude to zo dňa na deň, ale pri pravidelnom používaní bude pokožka regenerovaná a jazvy sa vyhladia alebo vyblednú.

Šípkový olej

Šípkový olej je lisovaný za studena a vyrába zo šípkových plodov. Anti age kozmetika ho zbožňuje, lebo má výrazné omladzujúce účinky. To ale zďaleka nie je všetko. Olej prechádza do hlbších vrstiev kože a prináša viditeľné zmeny k lepšiemu. Účinne hojí pokožku a odporúča sa na pigmentové škvrny. Hodí sa na jazvičky po akné, strie i väčšie jazvy.

Esenciálne oleje

Ak by ste mali mať doma nejaký esenciálny olej, jednoznačne by to mal byť levanduľový, pretože má veľkú moc. Dokáže zjemniť staré jazvy, urýchľuje hojenie a tak pôsobí ako účinná prevencia proti vzniku nových jaziev. Môže sa používať aj na jazvy po akné. Zmiešajte ho s olivovým alebo mandľovým olejom a jazvu ním masírujte niekoľkokrát denne. Čajovníkový olej sa hodí na ošetrovanie pleti s akné. Neaplikujte ho na jazvy neriedený, lebo je veľmi silný. Pár kvapiek pridajte do trochy vody a aplikujte na pleť.

Kokosový olej

Patrí k tým najznámejším olejom, o ktorých sa hovorí. Využívame ho v kúpeľni aj v kuchyni a dokáže nahradiť veľa kozmetiky. Kokosový olej môže pomáhať aj pri hojení jaziev, pretože regeneruje pokožku a tiež ju hydratuje, vyživuje a obnovuje pružnosť.

Máte svoj overený recept na jazvy?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty7