10 tipov ako udržať vlasy spokojné aj v najväčších mrazoch

Studený vietor, sneh, mrazivé počasie a následne prekúrené miestnosti, či nosenie čapice – vlasy sa takýmto podmienkam veru vôbec netešia. Preto som pre vás pripravila niekoľko tipov, ako môžete pomôcť svojim vlasov (nielen) v zime :)

1. Používajte šampóny bez obsahu sulfátov. Sulfáty síce zabezpečia bohatú penu, ale vlasy taktiež nadmerne vysušia. Ak máte farbené vlasy, vyhýbajte sa im oblúkom a vaša farba vydrží dlhšie.

2. Neumývajte vlasy v horúcej vode. Najmä v tak chladnom období padne horúci kúpeľ veľmi dobre, avšak vlasy z toho vynechajte, zbytočne ich to vysuší a poškodí .

3. Nerozčesávajte vlasy, kým sú mokré. Ja svoje vlasy väčšinou rozčešem pred umývaním a po umytí sa s tým už netrápim :)

4. Doprajte vlasom výživný zábal aspoň jedenkrát do týždňa. Môžete použiť olejový zábal s prímesou esenciálnych olejov, ale môžete tiež experimentovať s prísadami ako sú žĺtok, smotana, avokádo, či banán. Ak sa vám nič mixovať nechce odporúčam vám vlasovú výživu s kokosom a čiernym ricínovým olejom, ktorá príjemne vonia a vlasy sú po nej hebké :)

5. Hydratácia. Vlasy nezabudnite hydratovať – ideálne navečer. Odporúčam aloe vera gél s kvapkou oleja. Nezabudnite však hydratovať aj seba, v zime možno nepociťujeme toľký smäd, ale na pitný režim by sme aj tak zabúdať nemali :) Nesiahajte však po punči, ale stavte radšej na vodu alebo teplý čaj ;) 

6. Sledujte svoje končeky. Ak sú rozštiepené, už ich nič nezachráni a treba ich podstrihnúť. Takýmto spôsobom zabránite rýchlejšiemu ničeniu vlasu a vlasy budú vyzerať zdravšie.

7. Aby ste predišli štiepeniu končekov používajte na ne sérum. Ja najradšej používam zmes arganového a brokolicového oleja.

8. Nevychádzajte von s vlhkými vlasmi. V mrazivom počasí vám hrozí ľahké polámanie vlasov. Preto sa tiež vyhýbajte prostriedkom s vysokým obsahom vody a vlasy si radšej umývajte navečer.

9. Nezabúdajte na vlasovú pokožku. Okrem olejového zábalu môžete tiež použiť bylinky. V zimnom období je vlasová pokožka náchylnejšia k tvorbe lupín a vysušeniu, alebo nadmernému masteniu. Nedá mi opäť nespomenúť môjho obľúbenca – Nimbový (neem) prášok :) Pôsobí antisepticky, antibakteriálne a pokožku hydratuje.

10. Aby ste predišli splasknutým vlasom, spravte si vysoký drdol a potom, čo si dáte čiapku dole, si vlasy rozpustite.

Máte svoje osvedčené tipy ako ochrániť svoje vlasy pred zimou? :)


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Odporúčané produkty5