Záchrana pre problematickú pleť – Neem Powder!

Pred niekoľkými rokmi som sa zoznámila s nimbovým olejom, ktorý má podobné účinky ako známy čajovníkový olej, aj keď o niečo menej príjemnú vôňu :) Nakoľko som si ho obľúbila, bola som veľmi zvedavá aj na nimbový prášok, ktorý tvoria pomleté listy z nimby. A vôbec ma nesklamal! Doma mám už druhé balenie :)

Strom Nimba pochádza z Ázie a je často využívaný v ajurvéde. Má antibakteriálne, antiseptické, hojivé a hydratačné účinky a preto je vhodným prostriedkom proti rôznym kožným neduhom. Pomôže Vám v boji proti: akné a problematickej pokožke, ekzému, lupinám, lupienke, plesniam, suchej pokožke, či vráskam.

Prečítajte si: 20 dôvodov, prečo používať Neem [Infografika]. Čítať »

Nimbový prášok ma oslovil najmä kvôli výborným účinkom na problematickú pleť a preto ho pravidelne používam vo forme pleťovej masky. Výhodou je, že napriek tomu, že je účinný je zároveň jemný a pleť nevysušuje, preto ho môžete bez obáv používať aj niekoľkokrát do týždňa. Nakoľko som v tomto teplom počasí začala mať trochu problémy s pleťou, rozhodla som sa tento prášok otestovať v priebehu jedného týždňa, kedy som nimbovú masku používala každý deň. Pleť z nej vôbec nebola podráždená, či vysušená, práve naopak, bola zo dňa na deň čistejšia, nakoľko nimba nie len bojuje proti nedokonalostiam pleti, ale tiež ju aj hydratuje. Účinky nimbovej masky môžete jemne doladiť pridaním ďalších ingrediencii.

Hydratačná nimbová maska:

  • 2 čajové lyžičky nimbového prášku
  • 1 čajová lyžička ružovej vody
  • 1 čajová lyžička medu
  • 1 čajová lyžička bieleho jogurtu

Čistiaca nimbová maska:

Upokojujúca nimbová maska:

  • 2 čajové lyžičky nimbového prášku (neem powder)
  • 1 čajová lyžička aloe vera gélu
  • 1 čajová lyžička ružovej vody (môžete taktiež použiť levanduľovú vodu, poprípade kamilkový čaj)

Hĺbkovo čistiaca maska:

  • 1 čajová lyžička nimbového prášku
  • 1 čajová lyžička bentonitového ílu
  • 2 čajové lyžičky jablčného octu (ak máte citlivejšiu pleť, použite radšej kvetinovú vodu, alebo bylinkový/zelený čaj)

Zamiešaná Nimba

Zamiešaná Nimba

Masku nechajte pôsobiť na pleti cca 15 minút, pokiaľ ste do nej pridali ocot a máte pocit, že vás pleť štípe, môžete ju zmyť aj skôr.

S prísadami do masky sa môžete pohrať a použiť obľúbené kvetinové vody, či čaje, s ktorými máte najlepšiu skúsenosť pre Vašu pleť. Ak máte problematickú pleť do masky odporúčam primiešať kurkumu (korenie, ktoré je hlavnou zložkou kari korenia), ktoré má antibakteriálne účinky. Ak si chcete dopriať trochu voňavejšiu masku, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja, ktorý je vhodný pre Váš typ pleti.

Ak nemáte po ruke žiadne prísady, môžete nimbový prášok zmiešať len s vodou. Nimbovému prášku chvíľu trvá kým spojí s tekutinou, takže zbytočne hneď neprilievajte ďalšiu, ale miešajte, miešajte, miešajte :) Taktiež mám skúsenosť, že je trochu problém naniesť túto masku na pleť, ak je zmiešaná len s tekutinou, preto do nej rada primiešavam jogurt, med a aloe vera. Z nimbového prášku si taktiež môžete pripraviť zábal pre vlasovú pokožku. Stačí ho zmiešať s vodou, alebo so žihľavovým čajom.

Nimbový prášok vrele odporúčam každému s problematickou pleťou, nakoľko je cenovo dostupný a účinný. Zaraďujem ho spolu s bentonitovým ílom medzi moje obľúbené pleťové masky. Vyskúšali ste už nimbový prášok? Aké sú Vaše obľúbené pleťové masky pre problematickú pleť? Podeľte sa o ne v komentároch :)

Súťaž o nimbový (neem) prášok je ukončená.

Šťastie sa tentoraz usmialo na pána Ladislava Gubó. Srdečne gratulujeme! :)

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2