5 tipov, ako používať perlový prášok

5 tipov, ako používať perlový prášok

O tom, že perlový prášok pomôže udržať mladistvú a krásnu pleť, vedela už bájna Kleopatra. A my v súčasnosti vieme, že to dokáže vďaka svojmu úžasnému zloženiu.

Ako účinkuje perlový prášok?

Perlový prášok je totiž bohatý na aminokyseliny, bielkoviny, železo, meď, vápnik, horčík, selén a mnoho ďalších výživných látok. Pôsobí proti starnutiu, vyživuje pokožku, zlepšuje produkciu kolagénu, redukuje póry a pomáha liečiť akné.

Je to navyše univerzálny produkt, ktorý môžete zmiešať s obľúbeným krémom, olejom, či pleťovou maskou. Prinášame vám niekoľko tipov, ako perlový prášok používať.

5 tipov, ako používať perlový prášok

Tipy na použitie

1. Na ošetrenie pleti s akné

Začnite očistením a jemnou exfoliáciou postihnutej oblasti. Potom akné poprášte malým množstvom perlového prášku. Prípadne ho môžete zmiešať so svojim obľúbeným sérom na akné. Takto si ošetrujte pleť každý večer pred spaním. V noci má totiž poškodená pleť čas „vpíjať“ účinné látky z perlového prášku.

2. Na rozžiarenie pokožky

Ak už ste niekedy použili perlový prášok, iste viete, že po nanesení na pokožku jej dodá prirodzený lesk. Preto, ak chcete rozžiariť svoj make - up, napríklad pri večernom líčení, pridajte doň trochu perlového prášku.

Zmiešajte prášok s podkladovým krémom alebo priamo s tekutým make - upom. Nezabúdajte, že prášok je hustý. Preto je treba zmiešať ho s ľahkým tekutým produktom, aby vo výsledku nevznikla veľmi tuhá zmes.

Perlový prášok 15 g Perlový prášok si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

3. Na redukciu pórov

Vadia vám viditeľné široké póry, najmä v oblasti nosa, čela a líc? Na veľkosť pórov vplýva vek, hormóny, ale aj gény. V prvom rade je potrebné póry hĺbkovo čistiť. Ideálne je, ak ich detoxikujete a vyčistíte Marockým ílom Rhassoul. Potom hydratujte pleť Ružovou vodou, ktorá ju zjemní a upokojí. Napokon naneste štetcom na make - up perlový prášok. Ten zúži póry a pokožku zahojí.

4. Na výživu pleti zvnútra

Možno vás to prekvapí, ale perlový prášok môžete aj konzumovať. Je takmer bez chuti a tak si ho bez obáv môžete pridať do raňajok, smoothie alebo vývaru. A to každý deň! Pomôže prirodzenej tvorbe kolagénu, rozžiari pokožku zvnútra navonok a prispeje k zdraviu kostí, očí a mozgu.

5 tipov, ako používať perlový prášok

5. Na pravidelnú nočnú kúru

Ako sme už spomenuli, najúčinnejší je perlový prášok večer, pretože pleť má čas vstrebávať všetky výživné látky. Na hĺbkovú liečbu a výživu skúste každý večer túto jednoduchú kúru. Zmiešajte perlový prášok s bio arganovým olejom. Zmes naneste na tvár a dekolt a nechajte pôsobiť celú noc.

Použitie perlového prášku je skutočne jednoduché. O to viac vás prekvapia jeho pozitívne účinky na pokožku. Presvedčte sa sami, že po jeho pravidelnom používaní bude vaša pleť úžasne žiarivá, vyživená a zdravá.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.