Čo robiť, keď máte akné? [Infografika]

Čo robiť, keď máte akné?

Ak sa vám objaví akné na tvári, určite skúšate rôzne kozmetické výrobky, aby ste sa ho čo najskôr zbavili. No ak žiadna kozmetika nezaberá, možno by ste mali zabojovať s pomocou jednoduchých prírodných tipov. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, ako na akné prírodne.

1. Uhorková maska na zmiernenie zápalu

Ak máte akné, vaša pleť je zanesená do hĺbky. Póry sa zapália a vznikajú vyrážky. Klasická uhorková maska zmierni zápal a vyživí problematickú pleť do hĺbky. Nakrájajte uhorku na plátky a prikladajte na postihnuté miesta. Výborná a veľmi účinná je však aj maska na akné Tarika. Tá nielenže vyčistí do hĺbky, ale aj odstráni vyrážky a rôzne jazvičky a stopy po akné.

2. Medová maska na hĺbkové čistenie

Veľmi znečistenú pleť vynikajúco vyčistí medová pleťová maska. Med má tiež antibakteriálne vlastnosti a tak aj znižuje riziko vzniku ďalších vyrážok. Jednoducho ohrejte med a naneste na tvár. Pridať môžete tiež zopár kvapiek pepermintového éterického oleja.

3. Ak máte mastnú pleť, používajte špeciálny krém

Akné vzniká aj v dôsledku prílišného mastenia pleti. V tomto prípade je vhodné klasické krémy nahradiť napríklad rastlinnými olejmi. Ideálny na mastnú a problematickú pleť je šípkový, pupalkový, konopný olej alebo olej z hroznových jadier.

Z krémov je na mastnú pleť so sklonmi k akné najvhodnejší Ružový pleťový krém a Konopný krém. Ale pozor! Pred nanášaním rôznych olejov, či masiek je nutné si problematickú pleť poriadne vyčistiť.

Použiť môžete kvalitné mydlo na akné. Vhodné je tekuté africké čierne mydlo, ktoré čistí zanesené póry do hĺbky. Z čistiacich vôd zas vyskúšajte Tea tree alebo Ružovú pleťovú vodu. Póry sa otvoria a vyčistia do hĺbky. Vďaka tomu budú masky a oleje omnoho lepšie pôsobiť.

4. Citrónová maska pleť vysuší

Ak máte príliš mastnú pleť, vyskúšajte citrónovú masku. Stačí zmiešať čajovú lyžičku citrónovej šťavy s vyšľahaným bielkom. Naneste na problematické miesta a po chvíli pôsobenia umyte čistou vodou.

5. Každé ráno pohár čistej vody

Prispievate tak k detoxikácii tela, ale tiež k potrebnej hydratácii pleti zvnútra. Pitný režim však dodržiavajte počas celého dňa. Najvhodnejšia je čistá voda, prípadne bylinkové čaje bez cukru.

6. Jedzte veľa ovocia a zeleniny

Áno, sú dôležité aj pre zdravú pleť. Jedzte najmä listovú zeleninu, ako napríklad špenát a šaláty. Vhodná je tiež uhorka. Citrusové ovocie je vhodné vďaka vysokému obsahu vitamínu C. Ideálny je grep. Do jedálnička zaraďte aj potraviny s vysokým obsahom zinku.

7. Nejedzte príliš mastné jedlá

Ak máte akné na tvári, z jedálnička by ste mali vyradiť mastné, vyprážané a nezdravé jedlá. Zďaleka sa vyhýbajte fast foodom! Vhodné je obmedziť tiež sladkosti, kávu a cigarety. A to preto, že ak sa v tele hromadia toxíny, okamžite sa to prejaví na stave pleti.

Je to teda naozaj jednoduché. Ak máte akné, pleť potrebuje správnu starostlivosť, pravidelné čistenie a prísun vitamínov v strave.

Infografika - Čo robiť, keď máte akné? :

Čo robiť, keď máte akné?  [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku Čo robiť, keď máte akné? si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku. Obrázok si môžete vložiť na stránku cez kód, ktorý nájdete nižšie, stačí ho skopírovať na váš web:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3