Ako a prečo by ste mali používať konjac hubku?

Ako a prečo by ste mali používať konjak hubku?

Poznáte konjac hubku? Za posledné roky si vo svete získala veľmi dobré meno a doma by nemala chýbať žiadnej žene, ktorá sa s láskou stará o svoju pleť.

Obsah:

 1. Pochádza z rastliny
 2. Čo je na konjaku naozaj zaujímavé?
 3. Konjak hubku môžete použiť rôzne
 4. Návod na použitie konjak hubky
 5. Ako vám konjak pomôže?

Pochádza z rastliny

Pravdepodobne ste už konjac hubku videli. Objavuje sa v rôznych obchodíkoch, píšu o nej blogerky, reklama sa objavuje aj v časopisoch. Tento malý zázrak si takú pozornosť určite zaslúži a právom sa radí medzi šikovných ekologických pomocníkov.

Hubky Konjac Hubky Konjac si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Vyrába sa z rastlinky Konjak, na slovensku známa ako Zmijovec Konjakový, ktorá rastie v Japonsku v Ázii. Tento koreň slúži nielen ako súčasť kozmetickej starostlivosti, ale aj ako potravina. Obsahuje vitamíny, proteíny, lipidy, mastné kyseliny a minerály zinok, železo, meď a magnézium. Kúpiť sa dá v rôznych tvaroch, niektoré ešte obsahujú aj prírodné íly pre lepšie čistenie pleti.

Rastlina Konjac a jej koreň

Rastlina Konjac a jej koreň

Čo je na konjaku naozaj zaujímavé?

Konjac hubka je také malé prekvapenie. Keď ju vyberiete z obalu, je tvrdá a drsnejšia. Na prvý pohľad sa môže zdať, že s niečím takým sa predsa ani nedá umývať.

Zdanie však klame a po namočení je veľmi mäkká a hebká, dokonca máte chuť pohladkať ju, lebo je príjemná na dotyk. Vďaka tomu je ideálna na ošetrenie pleti, pokožky celého tela i citlivej pokožky bábätiek. Môže sa používať každý deň na odličovanie, čistenie pleti i tela. Vhodná je pre všetky typy pleti a nemusíte sa báť, že by vám nevyhovovala. Štúdia (1) z roku 2013 dokonca hovorí o tom, že hubka konjak je lokálny terapeutický produkt na akné, ktorý môže zlepšiť stav pokožky. 

Po každom použití sa musí nechať uschnúť. Väčšina z nich má aj špagátik na zavesenie, aby dôkladne preschla a dala sa zasa používať. Ak ju chcete dezinfikovať, raz týždenne ju vložte na pár minút do misky s vriacou vodou. Časom sa opotrebuje a roztrhne, čo je ale čas na kúpu novej. Poteší aj vegánov, keďže sa jedná o rastlinný výrobok.

Hubky Kojac

Konjak hubku môžete použiť rôzne

Aké má konjac hubka použitie?  O tejto hubke by sa dalo povedať, že je univerzálny pomocník pre celú rodinu. Môžete ju použiť na:

 • každodenné hĺbkové čistenie a odličovanie pleti. Niektoré dámy ju používajú so svojím obľúbeným čistiacim gélom a pleť je potom hodvábne jemná, čistá a žiarivá
 • peeling tváre – odstraňuje odumreté bunky, pleť tak čistí a zabraňuje vzniku nových nedokonalostí
 • umývanie pleťových masiek z tváre
 • čistenie pokožky tela detí i dospelých

Návod na použitie konjak hubky

Jej použitie je skutočne veľmi jednoduché. Ak však neviete ako na to, pomôže vám tento jednoduchý návod: 

 1. Konjakovú hubku namočte do teplej vody na cca 10 až 15 minút. Nadobudne plnú veľkosť. 
 2. Začnite si tvár čistiť hubkou krúživými pohybmi. 
 3. Začínajte čistenie v strede tváre. Postupujte smerom na vonkajšie časti tváre a smerom hore. Vyhýbajte sa očiam. 
 4. Konjak hubku môžete použiť spolu s mydlom, čistiacim prostriedkom na tvár, jednoducho so svojou obľúbenou kozmetikou. Alebo ju použite len s čistou vodou! 

„Vedeli ste, že konjak je aj potravina? Je napríklad súčasťou prípravkov na chudnutie.“ 

Používať ju môžete bez obáv každý deň. Ak ju budete používať každodenne, odporúča sa vymeniť ju cca po mesiaci. Ak ju nepoužívate každý deň, recenzie užívateľov hovoria, že vydrží aj dlhšie. 

Inšpiráciu na použitie konjak hubky môžete nájsť napríklad aj v tomto videu. 

Ako pomôže?

Ak by ste ešte stále váhali s kúpou konjac hubky, prečítajte si, aké benefity má jej používanie a prečo by ste si mali konjak hubku zaobstarať: 

 • jej použitie je veľmi jednoduché
 • je to veľmi všestranný kozmetický pomocník
 • je perfektná pre každý vek a pre všetky typy pleti
 • konjaková hubka je alternatívou napríklad aj k mokrým utierkam na pleť, avšak na rozdiel od nich ju môžete používať opakovane
 • pri pravidelnom používaní sa obnovuje jas pleti, je omnoho jemnejšia a príjemnejšia na dotyk
 • čistí póry, odstraňuje nečistoty, maz a odumreté bunky
 • keďže pleť aj pokožku masíruje, stimuluje krvný obeh
 • pomáha ju regenerovať, hydratovať a chrániť
 • veľkou výhodou je aj to, že nedráždi, a preto ju môže používať aj každý s citlivou pleťou
 • je biologicky rozložiteľná, šetrná k životnému prostrediu a môže sa kompostovať

Ešte stále váhate, či si konjac hubku kúpiť? Nie je dôvod, konjac hubka je čistý prírodný produkt s výbornými vlastnosťami.

Zdroj:

1. http://article.sapub.org/10.5923.j.ajdv.20130202.02.html

foto: wikipedia.org, wikipedia.org


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.