Pleť bez upchatých pórov. Ako na to?

Pleť bez upchatých pórov. Ako na to?

Nech už máte akokoľvek zdravú pleť bez akné, zrejme sa i na Vašej tvári nájdu zanesené póry. Áno, sú to presne tie škaredé „čierne bodky“! Ako sa zbaviť čiernych bodiek na nose? Vytláčaním to len zhoršíte. Na čierne bodky sa musí jemne...

Čistota, pol života!

Upchaté póry sa objavujú hlavne na tvári v T-zóne. Takmer každý človek má čierne bodky na nose, prípadne i na čele a brade. Zbaviť sa ich však nemusí byť až také náročné. Heslo - čistota, pol života, je v tomto prípade viac než trefné. Treba si totiž uvedomiť, že za zanesené póry sú zodpovedné práve nečistoty. Tvár je neustále vystavená vplyvom vonkajšieho prostredia. Preto je nutné každý deň ju čistiť. Na tento účel používajte jednoducho čistú vodu a jemné pleťové (môže byť detské) mydlo. Alebo si tvár pravidelne čistite jemnou pleťovou vodou. Jednoducho platí, že ak má byť pleť bez zanesených pórov, musí byť čistá! Účinkujú však i niektoré domáce recepty, ktorá Vám pomôžu odstrániť čierne bodky na nose.

Problémy s upchatými pórmi má hádam každá žena. Viete ako sa ich zbaviť? Viac na blogu: http://ow.ly/XgTFX

Posted by bionatural.sk on 19. január 2016

Domáce tipy na odstránenie čiernych bodiek na nose

Petržlenová pleťová kúra

Verili by ste, že vyčistiť zanesené póry môže i petržlen? Pleťová kúra s petržlenom má viac variácií. Petržlenovú vňať môžete zaliať vriacou vodou a naparovať sa nad ňou. Ďalšou možnosťou je vyvarenú vňať nechať vychladnúť a do tohto odvaru namáčať handričku, ktorú si potom priložíte na postihnuté miesta aspoň na 15 minút. Pre pohodlnejších je zas určený recept s nasekanou vňaťou, ktorá sa prikladá na tvár.

Naparovanie

Táto metóda je na vyčistenie pórov veľmi účinná. Pri naparovaní sa totiž póry otvoria a je tak omnoho jednoduchšie ich vyčistiť. Uvoľniť ich môže napríklad naparovanie nad harmančekovým čajom. Vyskúšať však môžete i vriacu vodu s pár kvapkami svojho obľúbeného esenciálneho oleja. Účinné budú najmä oleje z tropického ovocia.

9 krokov ako dôkladne vyčistiť mastnú a problematickú pleť Čítať »

Umývanie tymianovou vodou

Ako sa zbaviť čiernych bodiek na nose

V jeden a pol šálke vriacej vody prevarte 4 lyžice sušeného tymianu. 30 minút nechajte lúhovať a odvar potom uskladnite v sklenej fľaši v chladničke. Každé ráno si touto pleťovou vodou prepláchnite tvár.

Citrónová šťava

Citrón je známy svojimi antiseptickými a detoxikačnými účinkami. Na pleť ho však používajte iba vtedy, ak ju máte mastnú. Do citrónovej šťavy namočte vatový tampón. Prebytočnú šťavu vytlačte a tampón priložte na zanesené póry.

Exfoliačný píling

Exfoliácia je vlastne odstraňovanie odumretej vrstvy pokožky, ktorá takisto môže spôsobovať zanášanie pórov. Jemný píling si môžete vyrobiť napríklad použitím sódy bikarbóny, ktorú rozriedite vo vode. Na tento účel však vynikajúco poslúži i bentonítový íl.

Pílingový express pre hladkú pokožku. Čítať »

Póry sa omnoho viac zanášajú, ak máte mastnú pleť. Dôležité je preto i zmeniť životosprávu. Skúste konzumovať menej mastných jedál a zaradiť do svojho jedálnička omnoho viac ovocia a zeleniny. Nezabúdajte dodržiavať pitný režim! Len ak bude telo zdravé zvnútra, prejaví sa to i na zdravej pleti.

foto: "Blackheads" by Elecbullet - Own work. Licensed under Public Domain via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blackheads.JPG#/media/File:Blackheads.JPG


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1