Arganový olej pre každú ženu

Prírodné produkty dnes využíva čoraz viac ľudí. Kvalitné výrobky, ktoré pochádzajú z prírody, si začíname skutočne ceniť. V posledných rokoch sa na európsky trh dostalo niekoľko zázrakov z exotických krajín. Jedným z takýchto zázrakov je nepochybne aj arganový olej. V prípade, že vás trápi zdravie vašej pokožky, vlasov alebo nechtov, začítajte sa do ďalších riadkov.

Pôvod arganového oleja

Arganovník - Argania spinosaArganovník je strom, ktorý sa odborne nazýva Argania spinosa. Za domov arganovníka sa považuje Maroko, kde o liečivých účinkoch jeho výťažkov nemá nikto pochybnosti. Územie, na ktorom strom rastie savšak každým rokom zmenšuje. To znamená, že arganový olej je skutočne vzácny. Arganovník rastie do výšky 10 metrov. Jeho listy sú drobné, v priemere 3 centimetre dlhé. Strom zdobia drobné kvety, z ktorých následne dozrejú malé plody. Plody majú dužinu a vo vnútri kôstku, ktorá kryje semená. Práve zo semien pochádza arganový olej, ktorý sa získava lisovaním plodov.

Arganový olej a zdravá pokožka

Arganový olej z Maroka má dokázané účinky na ľudskú pokožku. Olej pokožku hydratuje a vracia jej prirodzenú hebkosť a pružnosť. Rovnako zlepšuje vzhľad starnúcej pokožky a vyhladzuje vrásky.

Veľmi vhodný je pre ženy, ktoré žijú v mestách, kde je značne znečistené ovzdušie, pretože olej vytvára na pokožke ochranný film, ktorý ju chráni pred takýmito škodlivinami. Film rovnako chráni pred nebezpečným slnečným žiarením.

Arganový olej na pleť ocenia tiež ženy, ktoré trpia zvýšenou tvorbou akné, keďže olej dokáže upokojiť aj takto zapálenú pokožku. V prípade použitia na pokožku sa pár kvapiek oleja jednoducho vmasíruje do vyčistenej a suchej tváre. Rovnako sa môže použiť na krk a dekolt.

Arganový olej a lesklé vlasy

Bio arganový olej zn. Akamuti

Bio arganový olej zn. Akamuti

Arganový olej je všeobecným pomocníkom v starostlivosti o vlasy. Arganový olej na vlasy sa považuje za veľmi účinný kondicionér. Pri pravidelnom používaní dodáva vlasom lesk, pevnosť a pružnosť. Vlasy sú zdravšie a ľahšie sa upravujú.

Olej dokáže tiež zaceliť rozštiepené končeky, ktoré trápia mnohé ženy. Tak ako na pokožke, aj na vlasoch vytvára ochranný film, ktorý ich chráni pred všetkými škodlivými vplyvmi okolia. Vlasy sú korunou krásy každej ženy a kvalitná starostlivosť o ne by mala byť samozrejmosťou. Použitie oleja je skutočne jednoduché. Nanesie sa na suché vlasy a nechá sa pôsobiť jednu hodinu. Následne sa vlasy klasicky umyjú šampónom.

Arganový olej a pevné nechty

Účinky arganového oleja ocenia tiež ženy, ktoré nie sú spokojné so zdravím svojich nechtov. Arganový olej na nechty sa používa vo forme vodného kúpeľa. Do vody sa primieša pár kvapiek oleja. V takto pripravenom kúpeli sa niekoľko minút močia ruky.

Nechty získajú pevnosť, prestanú sa lámať a zrýchli sa ich rast. Nechty, ktoré sa nadmerne štiepia, trápia mnoho žien a práve arganový olej dokáže tento problém spoľahlivo odstrániť. Kúpeľ rovnako zlepší kvalitu pokožky okolo nechtov a tiež kvalitu pokožky na celých rukách.

Na trhu sa dnes nachádza veľa účinných prírodných produktov. Máloktorý z nich však má takú silu ako arganový olej. Jeho pozitívne účinky na pleť, vlasy a nechty, ocení každá žena, ktorá sa o seba stará a chce sa cítiť zdravo a krásne. Aj keď tento olej nepatrí k najlacnejším prírodným produktom, určite sa doňho oplatí investovať. V prípade, že Vás spektrum účinkov oleja zaujalo, neváhajte svoj zázrak z prírody si zakúpte.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Odporúčané produkty3