Celebrity a bio. Aj známe osobnosti veria bio kozmetike!

Celebrity a bio. Aj známe osobnosti veria bio kozmetike!

To, že prírodné a bio kozmetické produkty sú pre pokožku a vlasy najvhodnejšie, si uvedomujú aj mnohé celebrity. Niektoré hviezdy sa práve vďaka kvalitnej kozmetike pýšia zdravou a skvele vyzerajúcou pleťou. Zdravému životnému štýlu prepadli natoľko, že dokonca začali vyrábať bio a prírodnú kozmetiku pod vlastnými značkami. Ktoré hollywoodske hviezdy sa rozhodli, že bio kozmetika je pre ne to pravé?

Jennifer Aniston a Dr. Hauschka

Jenifer AnistonO tom, že táto žena je aj vo svojich 47-mich rokoch krásavica, niet pochýb. Za mladistvý vzhľad pleti určite vďačí aj nemeckej kozmetike Dr. Hauschka. Jej produkty obsahujú tie najkvalitnejšie rastlinné zložky a množstvo minerálnych prísad.

Jennifer najviac obľubuje Ružový krém tejto značky. Ako potvrdila filmová vizážistka Angela Levin, herečka tento krém používa ako podklad pod mejkap aj pri natáčaniach. Bolo tak tomu napríklad pri natáčaní filmu Millerovci.

Túto kozmetiku jej vraj odporučil niekdajší manžel Brad Pitt, ktorý zas dostal odporúčanie od slávneho vizážistu Richarda Deana.

Julia Roberts a Dr. Hauschka

Julia RobertsRovnako veľkou fanúšičkou značky Dr. Hauschka je aj krásavica Julia Roberts. Tá je uchvátená nielen z už spomínaného Ružového krému, ale tiež z dekoratívnej kozmetiky Dr. Hauschka. Ňou bola totiž líčená vo filme Erin Brokovich a líčenie vydržalo aj v tých najneznesiteľnejších podmienkach, pri natáčaní v púšti.

Anne Hathaway a L´Occitane

Anne HathawayPrejdime teraz na inú značku bio kozmetiky. Anne tvrdí, že po dlhom lete, ktorých musí absolvovať naozaj veľa, nie je nič lepšie, ako horúci kúpeľ. A to konkrétne s Levanduľovou penou do kúpeľa značky L´Occitane. Tá je vyrobená len z prírodných ingrediencií, pochádzajúcich z trvalo udržateľných zdrojov. Dokonca aj plastové a papierové obaly tejto značky sú plne recyklovateľné.

Gisele Bűndchen a Sejaa

Gisele BűndchenSupermodelka je okrem iného tiež veľvyslankyňou OSN pre životné prostredie. Má vlastnú značku bio kozmetiky „Sejaa“. Tá je 100%-ne prírodná. A to od procesu výroby, cez ingrediencie, až po obaly.

Gwyneth Paltrow a Juice Beauty

Gwyneth PaltrowGwyneth je známa svojim životným štýlom, ktorý sa nesie v duchu „bio“, „eko“ a „vegan“. A nevynecháva ani bio kozmetiku. Je dokonca kreatívnou riaditeľkou prírodnej kozmetickej značky Juice Beauty, ktorú používajú hviezdy ako Madonna, Cameron Diaz a Kate Hudson.

Samotná Gwyneth však rada použije aj výrobky konkurencie. Obľubuje vraj značku Earth Mama, konkrétne Angel Baby Organic Stretch Oil. Je to olej s obsahom čistých prírodných zložiek, ktorý zabraňuje vzniku strií počas tehotenstva.

Suzanne Somers a SUZANNE™

Suzanne SomersHerečka, známa zo seriálu Krok za krokom, prekonala po 50-tke rakovinu. Dostala sa z nej vraj vďaka alternatívnej medicíne a tiež vlastnými silami, a to kompletnou detoxikáciou organizmu.

Ako sama tvrdí, uvedomila si, že prostredníctvom kozmetiky svoje telo zahlcovala naozaj nebezpečnou a toxickou chémiou. Preto sa rozhodla používať len bio a prírodnú kozmetiku. Dokonca má svoju vlastnú značku - SUZANNE™. Táto kozmetika obsahuje čisté prírodné zložky ako bambucké maslo, aloe vera, jojobový olej, arganový olej a mnoho ďalších.

Grace Coddington a henna

Grace Coddington

V minulosti modelka, dnes kreatívna riaditeľka svetoznámeho magazínu Vogue, je charakteristická najmä svojou bujnou červenou hrivou. Ako sama vraví, jej vlasy si prešli mnohým. Spolu s matkou vraj mávali zvyk často si farbiť vlasy chemicky, čím si ich nakoniec zničila.

Preto neskôr začala vlasy hennovať, aby ich zachránila a opäť vypestovala. Hennu miluje dodnes a aj vďaka nej sa pýši svojou červenou hrivou.

Nechajte sa inšpirovať celebritami a takisto doprajte svojmu telu len to najlepšie. Napríklad aj v podobe bio a prírodnej kozmetiky.

Foto: flickr , De Angela George, CC BY-SA 3.0, Ligazón, By Georges Biard, CC BY-SA 3.0, Link, Georges Biard [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons, By Mireille Ampilhac (originally posted to Flickr as Deauville 2007) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons, Tiago Chediak [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons, By Lameer Witter (USMC) [Public domain], via Wikimedia Commons, By jauretsi from USA (---) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.