DIY regeneračný balzam s bambuckým maslom a nimbovým olejom

Potrebuje vaša pleť regeneráciu? Vyrobte si spolu s nami účinný regeneračný balzam s bambuckým maslom a nimbovým olejom, ktorý pleť nielenže regeneruje, ale aj hĺbkovo čistí.

DIY regeneračný balzam s bambuckým maslom a nimbovým olejom

 1. Účinné látky v regeneračnom balzame s bambuckým maslom
 2. Postup
 3. Aké sú výhody regeneračného balzamu s bambuckým maslom a nimbovým olejom?

Účinné látky v regeneračnom balzame s bambuckým maslom

 1. Bambucké maslo. Je dokonalý prostriedok pre starostlivosť o suchú a citlivú pokožku. Podporuje jej elasticitu, bojuje proti vráskam, zvlhčuje, regeneruje, upokojuje a chráni.
 2. Nimbový olej. Je vynikajúci na pokožku s ekzémom alebo lupienkou. Hydratuje pleť, pôsobí antibakteriálne a protivírusovo, regeneruje pleť poškodenú vonkajšími vplyvmi.
 3. Tea tree esenciálny olej. Tento éterický olej je ideálny proti zápalom, infekciám a parazitom. Na pleť pôsobí hojivo a regeneračne.
 4. Rozmarín esenciálny olej. Podporuje cirkuláciu krvi, má protizápalové, antifungicídne a antibakteriálne vlastnosti. Perfektný olej pre mastnú pleť.

Na výrobu si pripravte:

 • 100 g bambuckého masla
 • 10 g nimbového oleja
 • 10 kvapiek éterického oleja Tea tree
 • 8 kv. éterického oleja Rozmarín

Postup

Bambucké maslo roztopte v nádobe s dvojitým dnom alebo nad vodným kúpeľom. Potom ho nechajte vychladnúť pri izbovej teplote a predtým, ako začne opäť tuhnúť, pridajte nimbový olej a éterické oleje. Dôkladne premiešajte a skladujte v chladničke tak, aby zmes stuhla čo najrovnomernejšie. Nechajte tuhnúť do ďalšieho dňa, kedy je balzam pripravený na použitie.

Aké sú výhody regeneračného balzamu s bambuckým maslom a nimbovým olejom?

Tento balzam má reparačné, regeneračné, čistiace a zároveň aj hydratačné účinky. Vďaka bambuckému maslu a nimbovému oleju bude pleť hydratovaná a vyživovaná do hĺbky. Éterické oleje zas pôsobia čistiaco. Raz denne (podľa potreby aj viackrát) ho aplikujte lokálne na malé plochy pokožky. Nie je vhodné aplikovať ho na otvorené rany. Tento balzam nie je vhodný pre deti do 12 rokov.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.