15 dôvodov, prečo používať éterický olej rozmarín

15 dôvodov, prečo používať éterický olej rozmarín

Rozmarín a arómaterapia jednoducho idú k sebe! Tento esenciálny olej patrí vôbec k najpopulárnejším a najpoužívanejším. Dôvodom je aj jeho všestrannosť. Rozmarín totiž využijete tak pri fyzických, ako aj pri psychických ťažkostiach. Prečo by ste ho mali vyskúšať?

1. Stimuluje mozgovú činnosť

V tejto oblasti už boli vykonané aj rôzne výskumy. Jeden z nich, ktorý vypracovala britská Univerzita z Northumrie, hovorí o tom, že vdychovanie éterického oleja rozmarín zlepšuje krátkodobú pamäť. A to dokonca až o 75%! To znamená, že arómaterapia s rozmarínovým olejom vám môže výrazne pomôcť napríklad pri učení.

Rozmarín, éterický olej 10ml Rozmarín si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

2. Zmierňuje stres

Ak sa cítite duševne unavení a v strese, určite si doprajte kúpeľ s pridaním pár kvapiek éterického oleja rozmarín. Dokáže totiž znižovať hladinu kortizolu – stresového hormónu.

3. Podporuje cirkuláciu krvi

Máte neustále studené ruky a nohy? Masírujte ich rozmarínovým olejom, ktorý podporí prúdenie krvi.

Rozmarín

4. Zmierni bolesti hlavy

Máte za sebou ťažký deň? Bolí vás hlava a cítite nesmiernu únavu? Nakvapkajte esenciálny olej rozmarín do aróma lampy alebo do vane pri kúpeli. Budete sa cítiť lepšie.

5. Zmierňuje bolesť tela

Má analgetické účinky a v ľudovom liečiteľstve je rozmarín používaný na zmiernenie rôznych bolestí. Ak vás bolia svaly alebo kĺby, doprajte si masáž s rozmarínovým olejom. Pomôže dokonca aj pri reume a artritíde.

6. Podporuje rast vlasov

Keďže podporuje cirkuláciu krvi, pomôže k zlepšeniu rastu vlasov a zároveň zmierňuje vypadávanie vlasov. Olej si vtierajte do pokožky hlavy, a to najmä na problémových miestach.

7. Vlasy posilňuje

Nakvapkajte rozmarínový olej na drevený hrebeň alebo kefu a prečešte si vlasy. Budú silné a lesklé!

8. Zbaví vás lupín

Ak chcete mať zdravé nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy, pravidelne si ju týmto olejom masírujte.

9. Funguje ako repelent

Má charakteristickú vôňu, ktorá odpudzuje niektoré druhy hmyzu, napríklad komáre a kliešte. Často je zložkou rôznych prírodných repelentov.

10. Pomôže pri nachladnutí

Uľaví od príznakov nachladenia. Nielenže zmierni bolesť hlavy a celého tela, ale jeho inhalácia pomôže k ľahšiemu dýchaniu.

11. Zmierňuje rôzne zápachy

Éterické oleje sú vynikajúce na osvieženie a prevoňanie vzduchu v miestnosti. To isté platí aj pre esenciálny olej rozmarín. Nakvapkajte ho do aróma lampy a vašou domácnosťou sa bude šíriť krásna vôňa.

12. Je vhodný aj ako ústna voda

Zmiešajte pol lyžičky rozmarínového oleja a šálku destilovanej vody. Získate vynikajúcu ústnu vodu s antibakteriálnymi účinkami.

Rozmarín

13. Lieči akné

Používajte ho lokálne. Má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti a tak urýchľuje liečbu akné.

14. Bojuje s celulitídou

Esenciálny olej rozmarín pravidelne natierajte na problematické partie. Keďže podporuje krvný obeh, prispieva k napnutiu pleti.

15. Má antispasmodické účinky

Čo to znamená? Pôsobí proti kŕčom. Môže teda pomôcť aj pri problémoch s trávením a pri bolestiach bolestiach brucha.

Aromaterapia skutočne dokáže zázraky. Stačí si vybrať správny olej. Účinky rozmarínového oleja vás určite príjemne prekvapia.

foto: needpix.com


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1