DIY revitalizačný a čistiaci ibištekový toner

Hľadáte čistiaci pleťový toner, ktorý nielenže vyčistí pokožku, ale aj odstráni make-up, tonizuje a jemne hydratuje pleť? Vyrobte si ho! Nižšie nájdete recept na úžasný DIY revitalizačný a čistiaci toner s ibištekom a ružovou vodou.

  1. Čo ibištekový toner obsahuje?
  2. Postup
  3. Aké sú výhody tonera?

ibištekový toner

Čo ibištekový toner obsahuje?

Tento DIY toner si vyrobíte z kvalitných surovín, ideálne v bio kvalite. Aké sú jeho zložky a ich účinky?

  1. Bio ružová voda – upokojuje podráždenú pleť a vyrovnáva farebný tón pleti, obnovuje jej pH po umytí. Bojuje s jemnými vráskami, odstraňuje prebytočný maz z pokožky a postará sa o osvieženie vašej pleti.
  2. Ibištekový prášok – má čistiace, exfoliačné a antioxidačné účinky. Pokožku regeneruje a posilňuje, pôsobí na ňu omladzujúco. Je vynikajúci tiež na prípravu regeneračných pleťových masiek.

Na výrobu si pripravte ibištekového tonera si pripravte:

  • 25 g ružovej vody
  • 38 g destilovanej vody
  • 0,5 g ibištekového prášku

Postup

Do misky postupne pridávajte všetky ingrediencie podľa poradia v zozname, pričom každú z nich poriadne premiešajte. Nechajte odležať 1-2 hodiny. Zmes preceďte cez filter alebo trojvrstvovú gázu, aby ste zachovali nerozpustné vlákna ibišteka. Vzniknutý roztok prelejte do nádoby (ideálne sklenenej).

Aké sú výhody tonera?

Pokožku nielenže dôkladne vyčistí a zbaví nečistôt, ale navyše ju aj tonizuje a hydratuje. Je vynikajúci na všetky typy pleti. Ak potrebujete odstrániť vodeodolný make-up, použite predtým rastlinný olej a až po ňom si pleť čistite týmto tonerom. Vďaka vzácnemu ibištekovému prášku a ružovej vode bude pleť pri pravidelnom používaní tonera pôsobiť mladistvo a rozžiarene! Skladovať toner môžete v chladničke maximálne 3 mesiace.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4