DIY pleťový ibištekový píling

DIY pleťový ibištekový píling

Ak túžite po pílingu, ktorý bude k vašej pleti jemný, no zároveň ju dokonale a do hĺbky vyčistí, máme pre vás dobrú správu. Vďaka nášmu receptu si môžete doma pripraviť skvelý pleťový ibištekový píling.

 1. Čo budete potrebovať?
 2. Postup
 3. Aké sú výhody ibištekového pílingu?

Čo budete potrebovať?

 1. Bambucké maslo – je vynikajúce na suchú a citlivú pokožku. Navráti jej elasticitu, bojuje proti vráskam, regeneruje, upokojuje a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi.
 2. Hroznový olej – je to veľmi ľahký olej, ktorý sa do pokožky veľmi dobre vstrebáva. Hydratuje, tonizuje, spevňuje a navyše pomáha pri akné a zanesených póroch.
 3. Macerát z kostihoja - pokožku zmäkčuje, hydratuje a vytvára na nej ochranný film, čo znižuje stratu vody a zanecháva ju hydratovanú a jemnejšiu.
 4. Ibištekový prášok – je vynikajúci na regeneráciu a čistenie pleti. Ak chcete pleť dokonale vyčistiť bez podráždenia, určite použite ibištekový prášok.
 5. Éterický olej rozmarín – je vynikajúci na mastnú pleť, podporuje cirkuláciu krvi v pokožke.
 6. Éterický olej ružové drevo – na pokožku má doslova liečivé účinky. Je vynikajúci na malé ranky a kožné disfunkcie. Ocení ho aj zrelá a suchá pleť.

Pripravte si tieto ingrediencie:

 • 55 g čistého bambuckého masla
 • 20 g hroznového oleja
 • 14,5 g macerátu z kostihoja
 • 5 g ibištekového prášku
 • 5 g coco-betainu – povrchovo aktívnej látky (nemusí byť)
 • 0,1 g éterického oleja rozmarín
 • 0,4 g éterického oleja ružové drevo

Postup

Vo vodnom kúpeli roztopte bambucké maslo. Pridajte hroznový olej a macerát z kostiha. Vložte do chladničky a počkajte, kým zmes nestuhne. Nakoniec pridajte ibištekový prášok a éterické oleje a dôkladne rozmiešajte. Skladujte v uzatvorenej nádobe.

Aké sú výhody ibištekového pílingu?

Exfoliačný krém z ibišteka je vhodný pre mierne suchú, normálnu alebo zmiešanú pleť so suchými partiami. Obsahuje aj čistiacu zložku, preto na pokožke nezanecháva mastný film. Naopak, zanechá ju zamatovo hebkú.

Je to mimoriadne výživný a bohatý píling, ktorý má navyše anti-aging efekt, a to vďaka ružovému drevu a ibištekovému prášku. Čistí, hydratuje, prekrvuje.

Ako píling používať? Stačí naniesť na čistú pleť a navlhčenými rukami ho do pokožky vmasírovať krúživými pohybmi. Nakoniec stačí pokožku opláchnuť vlažnou vodou.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8