Najlepšie DIY krémy a telové maslá

Najlepšie DIY krémy a telové maslá

Viete, čo je na prírodnej a bio kozmetike úžasné? Samozrejme okrem toho, že neobsahuje žiadne škodlivé látky... Perfektné je to, že ju môžete použiť na výrobu domácej kozmetiky a skúšať vždy nové a nové recepty! Prinášame vám malú inšpiráciu na krémy a telové mlieka, ktoré potešia vašu pleť.

Našľahané telové maslo

Toto silne hydratačné telové maslo si zamilujete najmä ak máte suchú pokožku. Môžete ho používať na celé telo.

Čo budete potrebovať?

Roztopte kokosový olej a bambucké maslo v nádobe s dvojitým dnom. Dobre ich spolu rozmiešajte a nechajte vychladnúť. Potom pridajte mandľový olej a éterické oleje podľa vlastného výberu, cca 15 kvapiek. Premiešajte a túto zmes vložte do mrazničky asi na 20 minút, aby čiastočne stuhla. Potom vyberte z mrazničky a šľahajte mixérom na vysokej rýchlosti, kým zmes nebude mať hustú maslovú konzistenciu. Ak by sa vám ju náhodou nedarilo vyšľahať, vložte ešte na chvíľu do mrazničky. Našľahané maslo sa vynikajúco rozotiera a má hydratačné a vyživujúce vlastnosti.

Domáci krém na ruky

Najmä teraz, keď si ruky neustále dezinfikujeme agresívnymi dezinfekčnými prostriedkami, je dobrý krém na ruky naozaj potrebný. Skúste si ho vyrobiť.

Čo budete potrebovať?

  • 2 lyžice peliet zo včelieho vosku
  • 2 lyžice kakaového masla
  • 1 lyžička mandľového oleja
  • 2 lyžičky bambuckého masla
  • 15 kvapiek éterického oleja

Do misy dajte pelety z včelieho vosku, kakaové maslo, bambucké maslo a mandľový olej. Vložte do mikrovlnky a ohrievajte 1 a pol minúty, pričom po každých 30tich sekundách zamiešajte. Ak sa chcete vyhnúť mikrovlnke, použite nádobu s dvojitým dnom. Ako posledné sa roztopia pelety. Obsah misy miešajte, kým sa všetky ingrediencie nezmiešajú a dokonale nerozpustia. Pridajte éterické oleje podľa vášho výberu a potom dajte zmes do chladničky na cca 10 minút. Váš extra hydratačný a vyživujúci krém na ruky je hotový!

Najlepšie DIY krémy a telové maslá - domáce krémy

Hydratačné telové tyčinky

Podobný recept ako predchádzajúci krém na ruky, je aj na výrobu hydratačných tyčiniek na telo. Vyrobiť si môžete aj akýkoľvek iný tvar. Závisí to od toho, akú formu máte k dispozícii. Použite šálku kokosového oleja, šálku peliet z včelieho vosku a po ½ šálky mandľového oleja a bambuckého masla, plus éterické oleje podľa výberu. Potom, čo všetky ingrediencie spolu rozpustíte, nalejte ich do silikónových foriem a nechajte stuhnúť. Po vyklopení z foriem ich môžete používať na hydratáciu celého tela. Alebo ich pekne zabaľte a niekoho obdarujte!

Levanduľové telové maslo – aj pre deti

Milujete vôňu levandule? A chcete kvalitné a jemné telové maslo, ktoré môžete použiť aj pre bábätká? Vyrobte si ho!

Čo budete potrebovať?

  • 2 šálky kokosového oleja
  • 2 lyžice oleja s vitamínom E
  • 4-5 kvapiek levanduľového éterického oleja

Kokosový olej a olej s vitamínom E spolu vymiešajte v mise ručným mixérom. Miešajte cca 2 minúty. Potom nakvapkajte levanduľový éterický olej a miešajte ešte minútu. Levanduľové telové maslo môžete okamžite používať. Je také jemné, že je vhodné dokonca aj na pokožku hlavy bábätiek. Pozor, pri natieraní sa môže topiť. Používajte len malé množstvo. 

Najlepšie DIY krémy a telové maslá - domáce krémy

Povzbudzujúce a osviežujúce telové maslo

Máte pocit, že potrebujete „nakopnúť“ a osviežiť? Pomôže vám toto telové maslo, ktoré vás prebudí a dodá pokožke sviežosť.

Čo budete potrebovať?

Opäť stačí roztopiť všetky prísady a poriadne rozmiešať. Toto telové maslo oceníte aj v lete, a to vďaka sviežej ovocnej a mätovej vôni.

Stačí pár základných zložiek ako kokosový olej a bambucké maslo a dokážete si vyrobiť naozaj obrovské množstvo rôznej kozmetiky. Poďte si to vyskúšať a napíšte nám, ktoré maslo alebo krém máte najradšej!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7