Káva nielen pre energiu ale aj pokožku

Káva nielen pre energiu ale aj pokožku

Peelingy sú skvelou vecou na exfoliáciu pokožky. O tomto fakte vie každý, a preto sú tieto kozmetické výrobky aj také obľúbené. Zbavovanie odumretej pokožky je pre nás prirodzené a deje sa spontánne. Avšak niekedy je fajn mu čiastočne dopomôcť aj mechanicky.

V tom prípade siahame väčšinou po rôznych peeligoch z drogérie, či lekárne. Dobrou voľbou je si však vyrobiť aj svoj vlastný z bežne dostupných surovín, ktoré nájdete aj doma a celkovo ani samotná výroba vám nezaberie veľa času.

Ktorý je ten správny?

Treba však rozlišovať medzi peelingom na tvár a tým, ktorý je skôr určený na telo. Mohlo by sa zdať, že je to jedno, veď peeling ako peeling. Avšak v skutočnosti to nie je jedno, nakoľko pokožka tváre je omnoho citlivejšia a jemnejšia ako zbytok tela.

Nehovoriac o okolí v blízkosti očí, kde pokožka ešte o to citlivejšia. Z tohto dôvodu treba brať ohľad na veľkosť zrniečok jednotlivých peelingov. Či už použijete cukrový alebo iný je na vás, ale vždy zvážte aj stav a hlavne charakter vašej pleti, aby ste si viac nepoškodili ako pomohli.

Ale, aby to nebolo zasa až také komplikované, tak to trošku zjednoduším a dám vám tip na šikovný peeling, ktorý je vhodný skôr na telo ako na tvár s obsahom kávy.

Káva – nielen životabudič energie, ale aj pokožky

O blahodarných účinkoch kávy na pokožku sa vie toho celkom dosť. Káva sa o sebe je životabudičom a neraz ju do seba lejeme v nádeji, že nás preberie do života a nezaspíme na prednáške, či v práci. Podobne je to aj s jej stimulačným účinkom na pokožku, ktorú vyživuje. Ak trpíte suchou pleťou, tak ju určite oceníte, lebo jej dodá vlahu.

DIY kávový peeling

Budete potrebovať

Z každého po lyžičke, resp. v pomere 2:1:1. Vtedy je tá konzistencia najlepšia na aplikáciu. A závisí od vás na aký rozsah budete peeling aplikovať.

Stačí si ho vyrobiť tesne pred použitím alebo uskladniť, ale nie na dlhšie ako týždeň, aby nedošlo ku kontaminácii a zbytočnému znehodnoteniu. Napokon príprava je jednoduchá a potraviny sú bežne dostupné, tak by s tým nemal byť problém.

Skúšali ste niečo podobné? Prípadne, máte nejaké svoje overené tipy?


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.