5 olejov pre suchú pleť

5 olejov pre suchú pleť

Čisté prírodné oleje sú vynikajúce pre všetky typy pleti, no pre pleť suchú sú priam stvorené! Vyberajte čo najkvalitnejšie oleje, ideálne za studena lisované a v bio kvalite. Môžete ich použiť priamo na tvár, na protivráskovú masáž, na obohatenie hydratačných krémov a  tiež do domácich pleťových masiekzábalov.

Môžete s nimi ošetriť suchú pokožku doslova od hlavy po päty! Pre suchú pleť môžete použiť aj ľahšie oleje, no ak je pleť veľmi suchá, môžu jej vyhovovať aj oleje hutnejšie. Našli ste už ten „svoj“? Ak nie, možno ho nájdete medzi týmito skvelými olejmi.

Olivový olej

Olivový olej SaloosMedzi skrášľujúcimi olejmi je olivový olej klasika, najmä preto, že vo väčšine domácností nechýba a  tak je vždy po ruke nielen na varenie, ale aj na skrášľujúce účely.  Obsahuje antioxidanty - vitamín E, polyfenoly a  fytosteroly, ktoré chránia pokožku pred starnutím, zabezpečujú jej pružnosť a  hydratáciu. Malým mínusom môže byť jeho špecifická vôňa, ktorá nie každému vyhovuje. Ak s olejmi len začínate, oceníte jeho dostupnosť.

Baobabový olej

Baobab, rastlinný olejPatrí medzi menej známe oleje. Pochádza až z  ďalekej Afriky – zo stromu s  názvom baobab :) Tento druh stromov spoznáte podľa širokého kmeňu a neprehliadnuteľnej výšky. Olej získaný z  jeho plodov je bohatý na oleje A, D, E, F, je stabilný a  vďaka svojim hydratačným účinkom je veľmi prospešný pre suchú pokožku. Jeho účinky ocenia aj osoby trpiace na psoriázu či ekzém. Na pokožke zanecháva ochrannú vrstvu, čím zabraňuje vysušeniu pokožky. Výborný je aj po opaľovaní.

Baobabový olej si môžete zakúpiť v eshope. Kúpiť »

Marhuľový olej

Marhuľový olej AkamutiAk chcete svoju pokožku vyživiť a udržať hydratovanú, no neznášate mastný pocit, vyskúšajte olej marhuľový! Patrí medzi suché oleje, takže sa rýchlo vsiakne, nezanechá mastný pocit, no zároveň udrží pokožku hebkú a  hydratovanú. Je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Marhuľový olej si môžete zakúpiť v eshope. Kúpiť »

Makový olej

Makový olej Canna lifeMilujete makovú vôňu? A  máte suchú pokožku? Makový olej bude pre vás ten pravý! Môžete ho využiť v  kuchyni, no rovnako dobre poslúži aj pri starostlivosti o  suchú a  popraskanú pokožku. Pokožku obnovuje, regeneruje a  je vhodný aj pri zapálenej a  poškodenej pokožke. Dobré pleťové oleje nemusia cestovať až z  druhého konca zemegule ;)

Slivkový olej

Slivkový olej od AkamutiĎalší pekne voňavý olej, ktorý budete rady používať zas a znovu. Najmä ak ľúbite vôňu mandlí a  marcipánu. Pokožku dôkladne vyživuje a  hydratuje, vďaka vitamínu E ju zanecháva pružnú a  dlhšie mladú. Nezanecháva mastný pocit, vaša pokožka bude po ňom hodvábne jemná. Ak chcete vedieť o slivkovom oleji viac, prečítajte si jeho recenziu.

Výber pleťových olejov tu však nekončí, existuje aj mnoho ďalších! Ak vám aj prvý vyskúšaný olej nesadne, nevzdávajte to a  vyskúšajte aj niekoľko ďalších druhov. Povedzte silikónu a  ropným produktom, ktoré sa bežne nachádzajú v  konvenčnej kozmetike zbohom a  vyskúšajte pre zmenu silu prírody :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty4