Vlasy v lete môžu trpieť. Ako im pomôcť?

Vlasy v lete môžu trpieť. Ako im pomôcť?

Leto je čarovné obdobie, kedy si vychutnávame pobyt v prírode, pri vode a na slnku. Dôležité je venovať viac pozornosti nielen pokožke, ale aj vlasom, ktoré môže zničiť slnko, piesok i morská a chlórovaná voda. Prečítajte si niekoľko jednoduchých krokov, vďaka ktorým vaša koruna krásy opäť zažiari.

Slnko môže byť postrachom vlasov

Leta sa obyčajne nevieme dočkať. Po chladných a opršaných dňoch je slnko radosťou, ktorá je dôležitá pre naše zdravie. Napriek tomu, že si ho užívame plnými dúškami, práve slnečné lúče dokážu ničiť lipidovú ochrannú vrstvu okolo vlasov. Výsledkom sú drsné a suché, ktoré pripomínajú slamu a vyzerajú zničené, sú bez lesku a môžu strácať farbu. Ich zhoršenie stavu si môžete všimnúť aj vďaka tomu, že sa viac lámu a štiepia.

Nezabúdajte sa o ne pravidelne starať

Ako sa vyhnúť vlasom zničeným od slnka? Odpoveď nie je zložitá, potrebná je len pravidelná starostlivosť a kvalitná kozmetika.

Neodkladajte strihanie končekov. Ak sú vlasy v dobrom stave, ľahšie odolávajú vonkajším vplyvom. Pokiaľ môžete, noste na hlave klobúk alebo šatku. Ochránite sa nielen pred úpalom, ale aj pred zničenými vlasmi.

Používajte kozmetiku, ktorá vaše vlasy ochráni pred slnečným žiarením a určite si kúpte aj arganový olej. Obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, kyselinu linolovú, flavonoidy a vitamíny A a E. Zlepšuje štruktúru vlasov a zabraňuje štiepeniu končekov.

Pokiaľ máte vlásky zničené, nefarbite si ich hneď, ale počkajte, kým sa trochu zregenerujú.

Pomôže domáca maska

Najmä v lete je veľmi dôležité používať regeneračné a hydratačné masky. Ak sa v obchode neviete rozhodnúť, ktorá je tá najlepšia, skúsiť môžete aj domácu. Budete potrebovať:

  • jeden banán
  • trochu plnotučného mlieka
  • polievkovú lyžicu medu
  • polievkovú lyžicu oleja, ideálne olivového

Všetko rozmixujte na hladkú kašu a mlieko pridávajte postupne, aby maska nebola príliš riedka. Pôsobiť môže aj pol hodiny, potom si vlasy umyte ako vždy. Po tejto maske budú lesklé, jemné a pevné.

Po kúpaní si ich vždy umyte

Kúpanie v mori je v lete nepochybne osviežujúce, ale pre vlasy to môže byť hotová katastrofa. Voda sa z nich síce odparí, ale morská soľ na nich ostáva, vysušuje ich a ostávajú krehkejšie. Preto by ste si ich mali vždy opláchnuť a večer použiť ošetrujúcu kozmetiku, oleje a masky.

Rovnako si ich umyte aj v prípade, ak ste sa kúpali v bazéne s chlórovanou vodou. Chlór pre vlasy nie je zrovna ideálnou látkou, pretože dokáže rozpúšťa prirodzenú ochrannú bariéru vlasov tvorenú kožným mazom. Potom sa menej lesknú, sú suché, slabšie a vypadávajú.

Vyhýbajte sa aj zbytočnému fénovaniu, žehleniu alebo kulmovaniu vlasov, pretože v lete môžu byť pre vlasy zbytočnou záťažou.

Pokiaľ môžete, tešte sa z každého slnečného dňa, vyberte sa k vode či na dlhý výlet. Myslite však na to, že slniečko môže napáchať škody na pokožke i vlasoch, a preto sa o ne treba dôkladne starať.

Čo robíte preto, aby boli vaše vlasy v lete krásne?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty3