Zelená avokádová maska pre suché vlasy aj mastnú pleť

Avokádo je chutné a zdravé, tak prečo sa oň podeliť aj so svojimi vlasmi a pleťou? ;) Je bohaté na olej, ktorý sa dá získať nielen z jadra, ale aj z dužiny. Okrem výživného avokádového oleja obsahuje tiež vitamíny E a C a vlasom dodá hebkosť, výživu a lesk.

Avokádová maska je teda výborná pre suché a vlnité vlasy, alebo ak vašim vlasom chýba lesk a pružnosť. Napriek tomu, že je moja pleť typicky skôr mastná a problematická, v poslednej dobe potrebuje viac hydratácie. Aj mastná pleť je často dehydrovaná a preto je avokádová maska ideálna aj pre pleť mastnú :) Stačí si pripraviť základ masky, z ktorej si môžete naraz pripraviť vlasovú aj pleťovú masku.

Základ avokádovej masky:

  • 1 zrelé avokádo – rozrežte na polovicu, vyberte jadro a vydlabte dužinu
  • 4 polievkové lyžice bieleho jogurtu – má hydratačné účinky a preto je výborný pre suché vlasy. Obsahuje taktiež mliečny proteín vďaka ktorému budú vlasy silnejšie. Pomáha pri problémoch s lupinami, svrbením pokožky, problematickej pleti a akné vďaka svojim antibakteriálnym účinkom. Vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržiava pleť mladú a sviežu
  • 2 čajové lyžičky medu – pomáha udržovať vlhkosť a má antibakteriálne účinky

Všetky prísady rozmixujte v mixéri na hladkú kašu. Odoberte 4 čajové lyžičky pre pleťovú masku.

Do avokádovej  masky na suché vlasy pridáme:

  • 2 čajové lyžičky konopného oleja – obsahuje vitamín E a pomáha udržiavať vlhkosť, kyseliny omega 3, omega 6, and omega 9, ktoré stimulujú rast vlasov. Obsahuje veľké množstvo proteínu, ktorý podporuje silu vlasov
  • 10 kvapiek rozmarínového oleja – prekrvuje pokožku a taktiež podporuje rast vlasov, plus pridá maske sviežu vôňu :)

Konopný a rozmarínový olej pridajte do základu masky a zamiešajte. Naneste na vlhké vlasy a vmasírujte do pokožky vlasov. Prikryte kúpacou čiapkou a uterákom, nech sú vlasy pekne v teple :) Masku na suché vlasy nechajte pôsobiť 30 – 60 minút a následne zmyte - použite šampón, prípadne aj kondicionér.

Do pleťovej masky pre mastnú pleť pridáme:

  • čajovú lyžičku citrónovej šťavy, alebo jablčného octu – zbavia pleť nečistôt a majú sťahujúci účinok. Ak máte pleť suchú môžete pridať ružovú vodu alebo pridať pár kvapiek vášho obľúbeného oleja

Pridajte do odobratých 4 lyžičiek základu masky. Naneste na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Zmyte vlažnou vodou. Zvyšok masky môžete použiť na krk a dekolt, alebo ho odložte do chladničky a použite na druhý deň :)

Avokádové masky - na suché vlasy 

Nezabúdajte svoju pleť a vlasy pravidelne rozmaznávať a patrične si pri tom oddýchnuť :) Ako najradšej relaxujete?


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty5