Zimná záchrana alebo ako sa starať o pleť v zime?

Zimná záchrana alebo ako sa starať o pleť v zime?

Tiež vás v mrazivom období trápi začervenaná, podráždená a dehydrovaná pleť? Nebojte sa, nie ste jediná. Toto sú totiž časté príznaky, ktoré trápia v zime všetky typy pleti. Áno, môžete ostať doma. To však nie je riešenie! Radšej si prečítajte, ako svoju pokožku ochrániť a dopriať jej v zime potrebnú starostlivosť.

3 kroky ku krásnej pleti aj v zime

Zamerať by ste sa mali najmä na tri úkony, respektíve procedúry, ktoré s vašou pleťou urobia zázraky. Sú to tieto:

1. Čistenie

Môžete používať tie najdrahšie a najkvalitnejšie masky, či výživné séra. Ale ak pred ich aplikáciou pleť dobre nevyčistíte, budú zbytočné! Účinné látky sa totiž nedostanú do hlbších vrstiev kože. Preto venujte pozornosť hĺbkovému vyčisteniu pokožky.

Ako si vybrať z veľkého množstva čistiacich prípravkov na pleť? V zime by ste mali používať tie, ktoré sú na krémovej alebo olejovej báze a sú jemnejšie k dehydrovanej pleti. Na hĺbkové čistenie pórov je vynikajúci napríklad Ružový íl, ktorý pokožku nevysuší, ale naopak jej dodá potrebnú hydratáciu.

Zároveň ale vyčistí aj zanesené póry. Na bežnú očistu použite napríklad Prírodné mydlo s kozím mliekom, ktoré je k podráždenej pleti veľmi jemné. Platí, že by ste mali voliť produkty bez obsahu chémie a dráždivých parfumov.

2. Zvlhčenie a vyživenie pleti

Keď ste sa zbavili nečistôt, je čas dopriať pleti výživu. Hydratácia a výživa je totiž v zime kľúčová a bez toho vaša zimou podráždená pleť určite nebude vyzerať dobre!

Viete, ako pokožku dokonale hydratujete a doplníte výživnými látkami? Pomocou rastlinných olejov. Pokojne nimi nahraďte pleťové krémy a aplikujte ich na pokožku pred spaním. Na suchú a namáhanú pleť je skvelý šípkový, olivový, marhuľový alebo arganový olej, ktorý je mimoriadne bohatý na vitamín E.

3. Exfoliácia

Exfoliácia alebo odstránenie odumretých vrstiev kože zabezpečí, že vaša pleť bude hebká a jemná. Nebojte sa, ani v zime takýto píling nie je nebezpečný. Stačí, ak použijete správny produkt, ktorý je jemný k citlivej pokožke.

Alebo ešte lepšie – vyrobte si jemný píling doma! Čo budete potrebovať? Postačí kávová usadenina a arganový olej. Stačí zmiešať a naniesť na pleť. Arganový olej zabezpečí pleti výživu a navyše redukuje jemné linky a podporuje produkciu kolagénu. Káva zas obsahuje antioxidanty a pomáha redukovať kruhy pod očami. A čo je najdôležitejšie, tento píling vás zbaví odumretých vrstiev kože jemne a účinne.

Ako vidíte, starostlivosť o zimou namáhanú a podráždenú pleť nie je žiadna veda. Treba hlavne používať produkty, ktoré pokožku zbytočne nedráždia. Skúste to a užívajte si krásnu pleť aj v zime.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2