12 dôvodov, prečo používať minerálny dezodorant

12 dôvodov, prečo používať minerálny dezodorant

Hľadáte dezodorant, ktorý účinne zamedzí vzniku telesného pachu? Dezodorant, ktorý nebude obsahovať „obávanú“ zložku alumínium chlorohydrát? V tom prípade vyskúšajte minerálny dezodorant, ktorý je zdravšou a bezpečnejšou alternatívou klasických dezodorantov, plných chémie.

Kryštálový minerálny dezodorant, známy aj ako kamenec, má viacero výhod. Tu sú dôvody, prečo by ste ho určite mali vyskúšať.

1. Neobsahuje nebezpečné zložky

V klasických dezodorantoch a antiperspirantoch sa bežne nachádzajú nebezpečné látky. V zložení minerálneho dezodorantu nenájdete žiadne parabény, parfumy, minerálne oleje, propelanty, alkohol, konzervačné látky alebo spomínaný alumínium chlorohydrát.

2. Účinne zabráni pachu potu

Minerálny dezodorant bráni množeniu baktérií na miestach, kde sa potíme. Práve tieto premnožené baktérie spôsobujú zápach. Pozor! Minerálny dezodorant nezabráni poteniu. Potiť sa budete aj naďalej, no nebudete páchnuť.

Kryštálový minerálny dezodorant 115 g Kryštálový minerálny dezodorant si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

3. Je vhodný aj pre deti

Používať ho môžu nielen ženy, ale aj muži a deti vo veku od 6 rokov.

4. Je určený na každodenné použitie

Mnohé silné antiperspiranty alebo dezodoranty nie je možné používať každý deň. Mohli by spôsobiť podráždenie. No minerálny dezodorant, aj napriek tomu, že je proti pachu potu naozaj účinný, môžete pokojne používať každý deň alebo dokonca niekoľkokrát denne.

5. Používa sa nielen v podpazuší

Minerálny deodorant môžete použiť napríklad aj pri nadmernom potení a zápachu nôh.

6. Upokojí pokožku

Ak ste sa porezali pri holení alebo ste pleť podráždili pri depilácii, použite minerálny dezodorant. Zastaví krvácanie a pokožku upokojí.

7. Je vhodný aj na štípance od hmyzu

Postihnuté miesto potrite minerálnym dezodorantom. Zastaví podráždenie pokožky a svrbenie.

8. Je všestranne využiteľný

Ak sa vám podarí kúsok minerálneho dezodorantu nechtiac odštiepiť, nevyhadzujte ho. Pomrvte ho a použite ako odstraňovač zápachu do topánok.

9. Je bez vône

Môžete teda použiť minerálny dezodorant a svoj obľúbený parfum bez toho, aby sa vône navzájom „bili“ a prekrývali.

Kryštálový minerálny dezodorant 115 g

10. Vydrží naozaj veľmi dlho

Určite neporovnateľne dlhšie ako klasický dezodorant. Závisí od frekvencie používania, no veľké balenie minerálneho dezodorantu vám pokojne môže vystačiť aj na rok.

11. Jeho používaním produkujete menej odpadu

Súvisí s predchádzajúcim bodom. Za ten čas, čo by ste minuli napríklad 15 klasických deodorantov a vyhodili teda 15 obalov, vám postačí jeden jediný dezodorant. A teda vyhodíte logicky len jeden obal.

12. Jednoducho sa používa

Stačí ho navlhčiť a natrieť do podpazušia, prípadne na nohy.

Ak teda nechcete svoje telo zaťažovať zbytočnou chémiou, určite minerálny dezodorant vyskúšajte. Nepáči sa vám, že nebráni poteniu? Nuž, to ani mnohé klasické dezodoranty a antiperspiranty. A sú pritom omnoho škodlivejšie.

Navyše, potenie je pre telo potrebné. Dôležité je však eliminovať nepríjemný pach potu. A to minerálny dezodorant určite zvláda.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4