15 dôvodov prečo používať mangové maslo [Infografika]

15 dôvodov prečo používať mangové maslo

Všestranné mangové maslo je určené na použitie na vlasy, aj na pokožku celého tela. Je určené nielen na bežné každodenné použitie, ale aj pri kožných problémoch a ochoreniach, ako napríklad psoriáza, či ekzém. Podporuje totiž prirodzenú regeneráciu buniek. Preto by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti.

Ak ho vlastníte, pokojne ho môžete používať namiesto klasického telového krému, krému na ruky, pleťového krému, ale tiež namiesto masky a kondicionéru na vlasy. Mangové maslo dokáže nahradiť hneď niekoľko kozmetických produktov! Okrem toho je však ideálne aj na výrobu vlastných domácich kozmetických prípravkov.

Mangové maslo sa získava zo semien manga. Preto po jeho otvorení nečakajte klasickú mangovú vôňu. Jeho vôňa je sladkastá a má krémovú žltkastú farbu. Je síce pomerne tuhé, ale zas o čosi jemnejšie, ako bambucké maslo. Pri kontakte s pleťou sa mangové maslo roztápa a veľmi ľahko vstrebáva. Má zvláčňujúce účinky, zanecháva pokožku hodvábne jemnú a saténovo hladkú. To však nie sú jediné dôvody, prečo sa oplatí ho používať. Tu sú ďalšie!

1. Je bohaté na esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty. Obsahuje kyselinu olejovú, kyselinu stearovú a omega 9 mastné kyseliny, ktoré sú veľmi prospešné pre pleť. Okrem toho obsahuje vitamíny A, C a E.

2. Je ideálne pre suchú pokožku. Preniká hlboko do jej vnútorných vrstiev a zanecháva ju hydratovanú, lesklú a jemnú.

3. Ošetrí lakte a chodidlá. Mangové maslo je skvelé na ošetrenie suchej a zhrubnutej pokožky lakťov a chodidiel.

4. Prehnali ste to s opaľovaním? Naneste mangové maslo na citlivú slnkom spálenú pokožku. Toto maslo ju upokojí a zjemní pálenie.

5. Odporúča sa tiež použitie mangového masla pred opaľovaním. Je to totiž aj prírodný opaľovací krém, ktorý chráni pleť pred nadmerným slnečným žiarením.

6. Je vhodné aj na jemnú pokožku a citlivú detskú pleť. Ak je Vaša pleť alergická na bežné krémy a telové maslá, používajte mangové maslo. Je vynikajúce ako prírodná alternatíva klasických krémov a telových mliek a tiež ako každodenná starostlivosť o detskú pleť.

15 dôvodov prečo používať mangové maslo

7. Redukuje strie. Natierajte mangové maslo pravidelne na problémové oblasti. Či už ako prevenciu vzniku strií alebo ich zjemnenie.

8. Mangové maslo je skvelé aj na masáže. Vďaka tomu, že do pokožky sa veľmi ľahko vstrebáva, je skvelé aj ako masážne maslo.

9. Je liekom na podráždenú pleť. Svrbí Vás pokožka? Máte ju podráždenú, červenú a odretú? Použite na upokojenie mangové maslo, ktoré pôsobí protizápalovo.

10. Regeneruje poškodenú pokožku. Používajte ho aj na drobné jazvy a poškodenia kože. Budú sa hojiť rýchlejšie.

11. Redukuje tvorbu vrások a pomáha udržať mladistvý vzhľad pleti. Nanášajte ho pravidelne na problémové miesta – v okolí očí, pri koreni nosa, na krku a v okolí úst. Nielenže zjemňuje vrásky, ale vďaka množstvu vitamínu A zanecháva celkovo mladistvý vzhľad pokožky.

Mangové maslo si môžete kúpiť v eshope. Kúpiť »

12. Podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v pokožke. Vďaka obsahu vitamínu C má mangové maslo vplyv na tvorbu kolagénu. Vďaka nemu je pleť pevnejšia a pružnejšia.

13. Je skvelé ako balzam na pery! Môžete ho namiesto klasického balzamu používať každý deň.

14. Lieči kožné choroby. Vďaka jeho hydratačným a regeneračným vlastnostiam sú známe aj pozitívne účinky mangového masla pri dermatitíde alebo psoriáze.

15. Lieči pleť po uštipnutí hmyzom. Má antialergické vlastnosti a dokáže upokojiť od svrbenia a štípania. Preto ho použite aj v prípade bodnutia hmyzom.

Aké sú Vaše skúsenosti s mangovým maslom? Už Vám pomohlo pri nejakých kožných problémoch?

Infografika - 15 dôvodov prečo používať mangové maslo:

15 dôvodov prečo používať mangové maslo

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 15 dôvodov prečo používať mangové maslo si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 800px x 2118px

Náhľad o rozmere 400px x 1059px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 635px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (153KB):

15_dovodov_preco_pouzivat_mangove_maslo.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1