Ako vám pomôžu v kozmetike peptidy

Možno sa vám už stalo, že ste si prečítali nejaký článok alebo popis produktu a objavili ste tam ingrediencie, o ktorých sa v poslednej dobe veľa hovorí – ceramidy, peptidy, niacín, kyselina hyalurónová, kolagén, MSM, retinol či bakuchiol. Ľahko sa v tých pojmoch stráca, dnes sa pozrieme na peptidy.

Čo sú to peptidy

Nemám rada žiadne odborné poučky ani chemické vzorce. Preto je mojím cieľom čo najjednoduchšie vystihnúť podstatu tej ktorej kozmetickej zložky a budete si tak ľahšie vedieť vybrať to najlepšie pre vašu pleť. Peptidy sú zlúčeninou aminokyselín a veľmi jednoducho možno povedať, že patria k základnému stavebnému prvku kože. Ich úlohou je postarať sa o textúru a silu pokožky. Pokiaľ ich nemáte dostatok, nastáva postupná strata pevnosti a vznik vrások. Peptidy majú veľkú silu - spúšťajú metabolické procesy ako napríklad vyššia tvorba kolagénu a bojujú tak so starnutím pleti.

Starnutie je prirodzené

Pokožka začína starnúť pomerne skoro, mnohí odborníci sa prikláňajú k názoru, že už vo veku okolo 25 rokov. Začína klesať množstvo kolagénu v pokožke, pleť môže začať ochabovať, objavujú sa jemné linky, vrásky alebo pigmentové škvrny.  Okrem toho má na starnutie vplyv aj životný štýl, prostredie, v ktorom sa pohybujeme alebo genetika. Pokiaľ chcete mať pokožku stále žiarivú, pevnú a hladkú, poďte sa s nami pozrieť na to, čo všetko peptidy dokážu.

Zázrak v boji so starnutím?

Dnes nájdete mnoho produktov, ktoré sľubujú boj so starnutím. Znie to krásne, ale zastaviť sa nedá, spomaliť áno. Preto je výber kvalitnej kozmetiky skvelá voľba a netreba sa báť skúsiť niečo nové. Prečo sa peptidy považujú za malý poklad? V prvom rade dokážu vďaka stimulácii tvorby kolagénu vypínať pokožku, takže zároveň sa vyplnia aj vrásky a sú omnoho jemnejšie.

Vďaka kolagénu je pleť aj viac hydratovaná a ľahšie sa tak vyhnete dehydratácii. Pokožka nie je len pevnejšia, ale aj omnoho jemnejšia a ľahšie bojuje s negatívnymi vplyvmi z vonkajšieho prostredia. Peptidy majú aj protizápalové účinky, preto sú ako stvorené pre zrelšiu a namáhanú pleť. Ocenia ich však všetky typy pleti, netreba sa ich obávať.

Ako vám pomôžu v kozmetike peptidy

Zaraďte ich do svojej rutiny

Dostať sa k peptidom dnes nie je vôbec ťažké, sú obľúbenou zložkou denných, nočných aj očných krémov proti starnutiu pleti. Je to investícia do mladosti a krásy a ako žena si myslím, že ten pocit, keď sa spokojne obzriem v zrkadle, je na nezaplatenie. Peptidy  dodávajú pleti objem, hustotu a pôsobia aj proti škvrnám a vráskam, vedia si teda poradiť s viacerými problémami naraz.

Samozrejme, žiadna kozmetická ingrediencia nedokáže zázraky a každá pleť je iná, preto treba hľadať to, čo vám bude najviac vyhovovať. Ako blogerka najlepšie viem, že čo vám odporučí tisíc ľudí, tisícprvému nemusí pomôcť, a preto niet nad vlastnú skúsenosť.

Vyskúšali ste už kozmetiku s peptidmi?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.