Arganový olej a akné

Akné síce nie je veľmi nebezpečné ochorenie kože, je však o to nepríjemnejšie. A to najmä jeho prejavy v podobe čiernych bodiek, pupienkov a nepekných bielych vyrážok. Dostupných je viacero možností liečby. No tej prírodnej, v podobe arganového oleja, sa nič nevyrovná.

Ako vzniká akné?

Príčina jeho vzniku je v mazových žľazách nachádzajúcich sa predovšetkým na tvári a chrbte. Tie produkujú kožný maz, ktorého úlohou je hydratácia pokožky. Tento maz je vylučovaný do vrchných vrstiev kože prostredníctvom pórov. Problém vzniká pri nadprodukcii mazu, ktorá má za následok upchávanie pórov. A upchaté póry sú živnou pôdou pre kožné baktérie. Od tých je už len krôčik k zápalom a nakoniec pupienkom a čiernym bodkám.

Ako na akné prírodne Prečítajte si: Ako na akné prírodne

Čo na to arganový olej?

Arganový olej Arganový olej je výnimočný najmä obsahom vysokého množstva vitamínu E, ktorý podporuje zdravie pokožky. Okrem toho obsahuje aj fenolové zlúčeniny a karotén, ktoré pôsobia antioxidačne. Je však aj zdrojom zdravých tukov – omega 3 a omega 6 esenciálnych mastných kyselín. Všetky tieto látky majú za úlohu udržať pokožku zdravú, vláčnu a mladistvú. A práve vďaka nim je arganový olej schopný zatočiť s akné! Dokáže totiž zastaviť nadmernú produkciu kožného mazu a tak pomáha prečisteniu pórov. Denné používanie arganového oleja teda podporuje vyváženú produkciu kožného mazu. A ako ho používať?

Ako používať arganový olej na liečbu akné

Mali by ste vedieť, že liečba akné arganovým olejom trvá cca 3 týždne, no v ťažších prípadoch to môže byť až 2 mesiace. Je potrebné používať ho dva krát denne, a to ráno a večer. Postup je jednoduchý:

  1. dôkladne si umyte tvár jemným mydlom. Ak by ste olej aplikovali na pokožku plnú nečistôt, jeho účinok by bol minimálny
  2. do dlaní si nakvapkajte pár kvapiek arganového oleja
  3. pár minút jemne masírujte tvár, prípadne aj dekolt. Arganový olej má vysokú penetračnú silu, okamžite sa teda vstrebáva

Takto jednoducho sa za pár týždňov môžete zbaviť nepekných prejavov akné, ale aj nerovností vo farbe pleti a tiež nevzhľadných jaziev, ktoré na pokožke akné zanecháva. A čo Vaša pleť? Je bez nedostatkov, alebo Vás tiež trápia prejavy akné? Vyskúšate arganový olej?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4