Bezpečné opaľovanie vám zaručí zdravú a krásnu pokožku

Bezpečné opaľovanie vám zaručí zdravú a krásnu pokožku

Prvé slnečné lúče k nám prišli už v apríli a mnohí ľudia neodolali opaľovaniu a pobytu v prírode. Poznáte zásady zdravého opaľovania? Pre pokožku sú mimoriadne dôležité, aby ostala zdravá a vyhla sa nebezpečným ochoreniam.

Pobyt na slnku postupne predlžujte

Neviete sa dočkať nádherného opálenia? Nezabúdajte na to, že pokožku treba na slnečné lúče pripraviť a dopriať jej čas, aby si naň zvykla. Stráviť hneď prvý horúci deň celý na slnku môže viesť k spáleniu, začervenaniu alebo úpalu.

Začnite napríklad polhodinkou denne a potom postupne pridávajte. Budete sa cítiť výborne, načerpáte potrebný vitamín D a pokožka sa bude pomaly opaľovať. Vyhýbajte sa však slnku vtedy, keď je najostrejšie, teda približne od jedenástej do tretej hodiny. Nezabúdajte ani na pitný režim, ktorý je najmä v horúcom počasí dôležitý.

Nezabúdajte na ochranný faktor

Bezpečné opaľovanie začína výberom opaľovacích krémov alebo olejov. Od vášho fototypu závisí výber výšky slnečného ochranného faktora. Čím svetlejšia pokožka je, tým by mal byť vyšší. Chráni ju pred nebezpečným žiarením, ktoré môže spôsobiť jej starnutie, vznik fľakov, alergie alebo v najhoršom prípade rakoviny.

Opaľovanie

Krém treba na pokožku nanášať pravidelne, aj keď tu sa názory odborníkov trochu líšia. Kým niektorí tvrdia, že každé dve hodiny, iní každé tri. Rovnako by sa mal nanášať aj po kúpaní v mori alebo v bazéne alebo po športovaní. Hoci mnohé sú vodeodolné, predsa len sa z pokožky postupne vytrácajú.

Prírodný alebo bežný?

Ponuka opaľovacích krémov je dnes veľmi veľká a ponúkajú ich mnohé značky. Ako si však vybrať ten najlepší? Koža je naším najväčším orgánom a absorbuje všetko, čo si na ňu nanesieme. Opaľovacie prípravky preto treba vyberať dôkladne a sledovať ich zloženie, aby ste sa vyhli zbytočnej chémii.

Prírodné opaľovacie krémy a oleje vás ochránia rovnako spoľahlivo ako tie z drogérie, sú bezpečné aj pre tú najcitlivejšiu pokožku detí a nezaťažíte ani životné prostredie.

Prípravky na opaľovanie Pozrite si ponuku prípravkov na opaľovanie Kúpiť »

Starostlivosť po opaľovaní

Bezpečné opaľovanie sa nekončí tým, že odídete zo slniečka. Prípravky po opaľovaní ju hydratujú a upokoja, aby ostala opálená, jemná a zdravá. Vyberajte si napríklad prípravky s aloe vera alebo nechtíkom, ktoré sa postarajú aj o tú najcitlivejšiu pokožku.

Pomôže vám aj betakarotén, ktorý je pre opálenú pokožku dôležitý antioxidant. Ak nechcete mrkvu, kúpiť si ho môžete aj vo forme tabliet. Či už patríte k tým, ktorí bronz chytajú radi alebo nie, zdravé opaľovanie by ste mali poznať.

Ako sa zvyknete pred slniečkom chrániť vy?

Foto: publicdomainpictures.net


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.