DIY čistiaca maska na aknóznu pleť

DIY čistiaca maska na aknóznu pleť

 1. Účinné látky v čistiacej maske na pleť s akné
 2. Postup
 3. Aké sú výhody DIY čistiacej masky?

Máte pleť so sklonmi k akné? Potom jej určite pomôže táto DIY čistiaca maska na aknóznu pleť.

Účinné látky v čistiacej maske na pleť s akné

 1. Fuller´s earth íl. Je ideálny na čistenie mastnej pleti s upchatými pórmi. Tento íl absorbuje nečistoty a mastnotu z pokožky, pomáha liečiť akné a ďalšie pleťové problémy. Navyše urýchľuje regeneráciu pokožky.
 2. Bio hamamelová voda. Reguluje produkciu kožného mazu, preto je na ťažkú a mastnú pleť s akné ideálna. Regeneruje a obnovuje pH pokožky.
 3. Nimbový olej. Olej s liečivými a hydratačnými vlastnosťami, ktorý je vynikajúci na všetky typy pokožky, vrátane mastnej.
 4. Esenciálny olej Tea tree. Pomáha rýchlejšiemu hojeniu pokožky, má antibakteriálne, protizápalové a antiinfekčné vlastnosti. Je to prírodné antibiotikum. V boji s akné a inými zápalmi na pokožke je tento olej veľmi účinný.

Na výrobu si pripravte:

 • 7 g ílu Fuller´s earth
 • 9 g bio hamamelovej vody
 • 1 g nimbového oleja
 • 2 kv. Éterického oleja tea tree

Postup

Do misky jednoducho pridávajte ingrediencie v poradí, v akom sú uvedené v recepte. Po každej ingrediencii miešajte. Ak sa vám zdá, že maska nemá správnu viskozitu, pridajte íl alebo vodu.

Aké sú výhody DIY čistiacej masky?

Táto maska je mimoriadne bohatá na minerály a čistiace zložky. Preto je ako stvorená pre mastnú, aknóznu a „ťažkú“ pleť. Dokonale ju vyčistí do hĺbky a pri pravidelnom používaní zmierni tvorbu akné. Masku používajte raz alebo dvakrát týždenne.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.