DIY Protiplesňový aromaterapeutický olej

Prírodná a bio kozmetika nie je len kozmetikou. Je to doslova liek. A tak je to aj v prípade tejto aromaterapeutickej zmesi, ktorá obsahuje rastlinné a esenciálne oleje, ktoré majú silné protiplesňové a antimikrobiálne účinky. Poďte si ju s nami vyrobiť!

DIY Protiplesňový aromaterapeutický olej

 1. Čo protiplesňový olej obsahuje?
 2. Postup
 3. Aké sú výhody ibištekového pílingu?

Čo protiplesňový olej obsahuje?

 1. Nimbový olej – je bohatý na mastné kyseliny, antioxidanty a vitamín E. Je vynikajúci naplesne, vyrážky, má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Zmierňuje ekzém, upokojuje zápal a svrbenie pokožky a tiež rôzne podráždenia kože.
 2. Mandľový olej – vynikajúci olej na hydratáciu a zvláčnenie pleti. Predchádza vysušovaniu, má upokojujúce a protizápalové účinky. Redukuje svrbenie a začervenanie.Obsahuje množstvo vitamínu E, ktorý je silný antioxidant.
 3. Esenciálny olej oregano – má silné liečivé účinky. Pôsobí antioxidačne, protizápalovoa antivírusovo. Bojuje proti baktériám, akné, kožným problémom a podráždeniu pleti.
 4. Esenciálny olej Ružová palma – tento éterický olej je vynikajúci pri kožných chorobáchako sú ekzémy a psoriáza. Má antimikrobiálne a antiseptické účinky. Pleť udržiava zdravúa sviežu.
 5. Esenciálny olej Tymián – je to jedna z najsilnejších prírodných antimikrobiálnych látok! Pôsobí tiež proti infekciám.

Pripravte si ingrediencie:

 • 5 ml mandľového oleja
 • 1 ml nimbového oleja
 • 3 kvapky esenciálneho oleja oregano
 • 7 kv. EO ružová palma
 • 2 kv. EO tymián

Postup

Je to veľmi jednoduché. Zmiešajte mandľový a nimbový olej. Potom pridávajte postupne éterické oleje oregano, ružová palma a tymián. Všetko spolu dobre premiešajte. Ideálne je, ak zmes pred používaním necháte odstáť – dobre prepojiť, do druhého dňa. Protiplesňová olejová zmes vám vydrží až 6 mesiacov. Aplikujte ju lokálne, na postihnutú pokožku, a to raz denne.

Aké sú výhody DIY protiplesňového oleja?

V prvom rade sú to silné protiplesňové, antimikrobiálne, ale aj regeneračné účinky tohto oleja. Pretože každá z jednotlivých zložiek v tomto recepte má silné antimikrobiálne, antioxidačné, protizápalové a antivírusové účinky. Pre podráždenú pokožku je táto olejová zmes naozaj silne liečivá. Používať ju môžu dospelí a deti od 6 rokov.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4