15 dôvodov, prečo používať hamamelovú vodu [Infografika]

15 dôvodov prečo používať hamamelovú vodu

Hamamel Virgínsky má na pokožku celého tela naozaj blahodarné účinky. Obsahuje totiž účinné látky, ktoré sú tiež súčasťou mnohých homeopatických liečivých prípravkov a prípravkov alternatívnej medicíny.

Ak potrebujete účinný prostriedok na skrášlenie, ale aj liečbu niektorých problémov Vašej pleti, práve hamamelová voda je to pravé. Prečítajte si, čo všetko dokáže a prečo je vhodné ju používať.

1. Hamamelová voda lieči akné. Ak máte mastnú pleť so sklonom k akné, je pre Vás hamamelová voda ideálna. Nespôsobuje zbytočné vysúšanie pleti, ktoré vedie k opätovnému masteniu a následnej tvorbe akné. Dá sa používať ako klasická pleťová voda na večerné čistenie alebo ju môžete nanášať vatovým tampónom na miesta najviac postihnuté akné.

2. Urýchľuje hojenie kožných raniek. A to v podobe menších škrabancov, odrenín, či rezných rán. Stačí naniesť na postihnuté miesta. Hamamelová voda pokožku vyčistí a zbaví baktérií.

3. Lieči spálenú a vysušenú pleť. Ak máte na pokožke pľuzgieriky alebo je Vaša pleť spálená slnkom, či vysušená silným vetrom, použite na jej ošetrenie hamamelovú vodu.

4. Upokojuje pokožku po holení. Ak je Vaša pleť po holení podráždená, na upokojenie použite hamamelovú vodu. Má totiž protizápalové účinky.

5. Osviežuje a čistí pokožku. Je vhodná na pravidelné používanie pre všetky typy pleti. Tak mastnú, ako aj zmiešanú, suchú, či normálnu pleť. Pokojne ňou teda môžete nahradiť svoju tradičnú pleťovú vodu. Hamamelová voda je však vhodná nielen na tvár, ale aj na pokožku celého tela.

6. Zbavuje pleť čiernych bodiek. Zanesené rozšírené čierne póry na pokožke vyčistí a vďaka obsahu tanínov aj stiahne.

7. Pomáha pri kožných chorobách. Upokojí pleť pri prejavoch rôznych ekzémovpsoriázy.

8. Rozžiari unavené oči. Ak máte dlhodobo opuchnuté oči od nedostatku spánku, prípadne od hľadenia do obrazoviek počítačov, použite na rozžiarenie očí a očného okolia práve hamamelovú vodu. Do studenej hamemelovej vody namočte čistú handričku a priložte na zavreté oči cca na 5 minút.

9. Je skvelá aj pre deti. Nedráždi a nespôsobuje alergické reakcie. Preto ju môžete použiť aj na jemnú detskú pokožku. Vynikajúco sa osvedčila napríklad pri liečbe zapareného detského zadočku.

Hamamel Virgínsky10. Poslúži aj tehotným ženám a mamičkám po pôrode.tehotenstve je potrebné jej užívanie konzultovať s lekárom. Je však vynikajúca na opuchy nôh, ktorými často trpia práve tehotné ženy. Po pôrode zas ošetruje svrbiace rany v intímnych oblastiach.

11. Lieči hemoroidy. Považuje sa za jeden z najúčinnejších domácich liekov na hemoroidy. Dokáže vysušiť a zastaviť krvácanie a zmierniť svrbenie a opuchy.

12. Pomáha pri liečbe kŕčových žíl. Hamamelovú vodu treba pravidelne natierať na postihnuté oblasti.

13. Odstraňuje modriny. Ak sa potrebujete rýchlejšie zbaviť viditeľných modrín, pravidelne nanášajte hamamelovú vodu na postihnutú oblasť.

14. Pomáha liečiť opary. Má sťahujúce účinky. Nanášať ju môžete tiež na kožné ochorenia pier, ako sú opary a zapálené kútiky úst.

15. Jej vôňa odpudí hmyz. Skúste si hamamelovou vodou postriekať pleť napríklad pred spaním. Vyhnete sa bodnutiu hmyzu. Ak na Vás predsa len hmyz zaútočí, hamamelová voda upokojí svrbenie.

Oplatí sa teda mať ju doma. Či už ako bežnú pleťovú vodu alebo v prípade problémov s pleťou. Akým spôsobom ju používate? Ak poznáte ďalšie možnosti využitia hamamelovej vody, napíšte nám.

Infografika - 15 dôvodov prečo používať hamamelovú vodu (kliknite pre zväčšenie):

Rozdelenie kvetinových vôd podľa typu pleti

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 15 dôvodov prečo používať hamamelovú vodu si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3