Kakaové maslo verzus bambucké maslo

Na trhu je dnes mnoho prírodných produktov. Kakaové a bambucké maslá patria nepochybne k tým najobľúbenejším. Mnoho ľudí sa nevie pre jedno z nich rozhodnúť a pýtajú sa v čom sú si podobné a v čom sa odlišujú. Maslá sa samozrejme získavajú z iných stromov. Kakaové maslo z kakaovníka a bambucké maslo zo stromu shea. Oba rastú v západných oblastiach Afriky. V konečnom dôsledku pravdou zostáva, že človek by si mal maslo vybrať podľa toho, čo konkrétne ho trápi.

Kakaové maslo

Bio kakaové masloKakaové maslo je pri izbovej teplote tuhé a pri dotyku s pokožkou sa topí. Je určené najmä na veľmi suchú pokožku, ktorú hydratuje a zjemňuje. Ocenia ho tiež tehotné ženy, ktoré sa chcú vyhnúť striám. Kakaové maslo má príjemnú a upokojujúcu vôňu a preto sa využíva aj pri masážach. Jeho aróma účinne odbúrava stres. Keďže kakaové maslo obsahuje antioxidanty, nekazí sa a svoju kvalitu si zachováva až päť rokov po otvorení. V porovnaní s bambuckým maslom je kakaové maslo lacnejšie.

Bambucké maslo

Nerafinované bambucké mslo od Sheabuttercottage

Bambucké maslo sa pri kontakte s pokožkou tela rýchlo topí. Je veľmi mäkké a účinne hydratuje aj tú najsuchšiu pokožku. Práve preto pomôže aj pri ekzémepsoriáze. Keďže obsahuje veľké množstvo vitamínu A, pomáha tiež v boji s akné. Bambucké maslo rovnako dokáže zosvetliť jazvy a rôzne kožné fľaky a pigmentové škvrny.

Účinkuje tiež ako prírodný opaľovací krém, ktorý ochráni pred nebezpečným UV žiarením. V neposlednom rade treba povedať, že bambucké maslo prinesie výživu tiež vlasom. Udržiava ich lesklé a zdravé. Otvorené bambucké maslo sa nepokazí približne jeden rok a jeho cena je v porovnaní s kakaovým maslom trochu vyššia.

Aj bambucké, aj kakaové maslo majú mnoho priaznivých účinkov na ľudský organizmus. To pre ktoré sa rozhodnete je len na vás. Odporúčame vyskúšať obe a vybrať si na základe osobnej skúsenosti.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Odporúčané produkty1