Mandľový olej a zdravá pokožka

Prírodné oleje sa v kozmetickom priemysle používajú so značnou obľubou. Na trhu sa dajú zohnať rôzne oleje. Jedným z najpopulárnejších je mandľový olej. Okrem toho, že sa používa v starostlivosti o pokožku samostatne, býva často nosným olejom pre mnohé éterické oleje. Rovnako býva i prísadou telových mliek alebo krémov. V prípade, že chcete rozmaznať svoju pokožku, vyberte si mandľový olej.

Mandľové potešenie z prírody

Mandľový olej sa získava z usušených jadier sladkých mandlí. Strom, na ktorom mandle rastú sa vyskytuje v mnohých kútoch sveta. Najväčším producentom mandľového oleja je v dnešnej dobe Kalifornia.

Olej má žltú farbu a charakteristickú sladkú vôňu. Používa sa v kvapkových množstvách, pričom sa jemnou krúživou masážou votrie do pokožky. Olej zo sladkých mandlí prinesie zdravie každej pokožke.

Pozor si však treba dať na olej z horkých mandlí, ktorý je toxický a na pleť by sa používať nemal. Mandľovému oleju by sa mali úplne vyhnúť ľudia alergickí na orechy.

Ako pomôže mandľový olej pleti?

Mandľový olej má výborné hydratačné účinky. Dokáže zvláčniť aj tú najsuchšiu pokožku. Olej sa ľahko vstrebáva a nezanecháva pleť mastnú. Masáž mandľovým olejom vráti pleti jej optimálne pH a tým aj prirodzený lesk.

Mandľový olej pomáha tiež pri kožných alergických reakciách a pri kožných zápaloch. Malé poranenia a popraskaná pokožka sa s pomocou tohto oleja zahoja skôr. Mandľový olej sa dá použiť tiež v boji s čiernymi kruhmi a opuchmi pod očami. Pravidelné večerné masírovanie pokožky pod očami odstráni aj takéto stopy stresu a nedostatku spánku. Do oleja sa môže v tomto prípade pre lepší efekt pridať aj malé množstvo medu.

V neposlednom rade treba spomenúť, že používanie mandľového oleja spomaľuje starnutie pletivznik vrások. Pleť je pevnejšia a prirodzene zdravá.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Odporúčané produkty3