Na tvári máš raňajky! Alebo rýchle hydratačné masky [Infografika]

Na tvári máš raňajky! Alebo rýchle hydratačné masky [Infografika]

Popri pravidelnom čistení pleti, exfoliácii (čiže pílingu) a hydratačnom kréme, netreba zabúdať ani na pleťové masky. Veľmi populárne a efektívne sú hĺbkovo čistiace masky, ktoré póry prečistia avšak veľmi užitočné sú aj hydratačné masky. A to nie len pre suchú pleť!

Často dochádza k omylu, že mastná pleť nepotrebuje hydratáciu a občas je tento typ pleti zbytočne presušovaný alkoholom a príliš agresívnymi prípravkami. Každý typ pleti potrebuje svoju dávku hydratácie, keďže častým dôvodom problémov s pleťou je práce jej dehydratácia. Masky si väčšinou doprajeme len raz za čas a to je veľká škoda. Jemnú hydratačnú masku si môžete pripraviť aj niekoľkokrát do týždňa a mali by ste ju používať hoc aj každý deň, najmä pokiaľ máte suchú a zrelú pleť. Že na to nemáte čas? Pripravila som pre vás niekoľko masiek, ktoré môžete využiť aj ako raňajky :D Alebo využijete raňajky ako hydratačné masky? Uhol pohľadu je na vás ;)

Jogurt, med a chia semiačka

Hydratačná maska s jogurtom, medom a chia semiačkami

Okrem výživných a chutných raňajok bude vaša pleť hydratovaná a jemne prečistená. Jogurt má okrem antibakteriálnych účinkov a skvelé účinky pre vašu pleť – hydratuje ju, vyrovnáva jej farebný tón a stiahne póry a má anti-aging účinky. Med má takisto antibakteriálne účinky a pomôže v pleti udržať vlhkosť. Chia semiačka okrem výživy vášho tela dodajú veľmi jemný píling. Ak máte suchú pleť pridajte aj čajovú lyžičku za studena lisovaného kokosového oleja. Raňajky vás viac zasýtia a pokožka sa bude tešiť z ďalšej dávky hydratácie.

Ovsené vločky a banán

Hydratačná maska s banánom a ovsenými vločkami

Ak chcete môžete pridať aj trochu medu. Vločky odstránia pocit napnutej pleti, upokoja ju, zbavia ju odumretých buniek a hĺbkovo hydratujú. Okrem toho bojujú proti zápalom a uľavia od svrbenia. Banány bohaté na vitamíny a minerály doprajú pleti výživu. Vaša pleť ostane hydratovaná a rozžiarená :)

Avokádo a vajíčko

Hydratačná maska sa avokádom a vajíčkom

Avokádo je bohaté na oleje a pomáha pleti udržovať vlhkosť. Vďaka obsahu vitamínov A, C a E bojuje proti predčasnému starnutiu pleti. Spolu so žĺtkom pokožku spevní a hydratuje. Ak sa vám použitie vajíčka nepozdáva, môžete ho nahradiť medom, alebo jogurtom. Táto maska je vhodná najmä na zrelú pleť. Masky vždy nanášajte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 10 -15 minút.

Nezabúdajte na krk a dekolt. No schválne, krémujete ich pravidelne? Pribúdajúci vek sa odzrkadlí nielen na vašej tvári, ale práve aj na krku a dekolte, preto im venujte dostatočnú pozornosť a starostlivosť aj vo forme hydratačných pleťových masiek :) Príjemné raňajkovanie a maskovanie :)

Infografika - 3 rýchle hydratačné masky (kliknite pre zväčšenie):

3 rýchle hydratačné masky

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 3 rýchle hydratačné masky si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.