Prírodné pleťové oleje, ktoré vyhladia vrásky a prinavrátia mladosť

Prírodné oleje, ktoré vyhladia vrásky a prinavrátia mladosť

Starnutie pleti je prirodzený jav, ktorý sa síce nedá zastaviť, no možno ho spomaliť. Obľúbenou zbraňou proti starnutiu pleti sú pleťové oleje, ktoré sú skutočným darom z prírody.

Arganový olej

Medzi najznámejšie pleťové oleje, ktoré bojujú so starnutím pleti, patrí jednoznačne arganový olej. O jeho sláve svedčí aj fakt, že často ho na svojich profiloch na sociálnych sieťach ospevujú celebrity i influenceri. Hovorí sa mu aj tekuté alebo marocké zlato a toto pomenovanie si rozhodne zaslúži. Má výrazné regeneračné, protizápalové a antibakteriálne účinky a obsahuje vitamín E, ktorý je aj silným antioxidantom.

Bio arganový olej, 100 ml Bio arganový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Prečo by ste ho mali vyskúšať aj vy? Pokožku vyživuje, hĺbkovo hydratuje a zanecháva ju nádherne jemnú. Podporuje tiež tvorbu kolagénu a elastínu, vďaka čomu vyhladzuje vrásky. Môžete ho používať ako náhradu denný a/alebo nočný krém, používať ho spolu s pleťovým sérom alebo pridávať pár kvapiek do domácej masky. Už po pár dňoch pravidelného používania uvidíte rozdiel.

Opunciový olej

Opuciový olej môžete poznať aj pod pojmom kaktusový olej a považuje sa za prírodný botox. Je to veľmi luxusný olej a cena je trochu vyššia, pretože jeho výroba nie je jednoduchá. Vyrába sa lisovaním za studena z zo semiačok získavaných z dužiny plodov opuncie, ktoré sa musia zbierať ručne.

Bio Opunciový olej Opunciový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Má schopnosť vyhladzovať mimické vrásky, zabraňuje starnutiu pokožky a pomáha aj na vrásky okolo očí. Pleť hĺbkovo hydratuje, sťahuje póry a neostáva po ňom nepríjemný mastný film.

Nanášať by sa mal na navlhčenú pleť, potom sa do nej rýchlo vsiakne. Jedným olejom môžete nahradiť denný, nočný i očný krém.

Slivkový olej

Ďalším zaujímavým olejom, ktorý stojí za vyskúšanie, je ten slivkový. Ak prvé si vás získa svojou marcipánovou vôňou, vďaka ktorej vonia na zjedenie. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E a omega mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre omladenie pleti.

Je veľmi silný, pleť hĺbkovo hydratuje, vyhladzuje vrásky a pomáha bojovať aj s podráždením pleti, tmavými škvrnami či kruhmi pod očami. Pleť žiari, je jemná a zdravá. Nemusíte sa báť ani mastného pocitu, dobre sa vsiakne. Odporúča sa na každý typ pleti.

Olej z granátového jablka

O granátovom jablku sa hovorí aj ako o ovocí dlhovekosti. A čo dokáže taký olej z granátového jablka? Obsahuje vysoký podiel polyfenolov, vitamíny A, C a E, železo i draslík.

Olej z granátových jabĺk Olej z granátových jablk si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Pre svoje výrazné regeneračné a antioxidačné vlastnosti je obľúbenou súčasťou starostlivosti o zrelšiu pleť s vráskami. Vďaka nemu je pevnejšia, pružnejšia a vyhladená. Zabraňuje aj predčasnému starnutiu pokožky, hydratuje a upokojuje ju a pomáha aj pri podráždení a začervenaní.

Šípkový olej

Šípkový olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny ako kyselina linolová, palmitová, olejová a gama linolénová, ďalej vitamín E, C, D a Beta-karotén, ktoré pomáhajú telu bojovať proti voľným radikálom.

Šípkový olej 110 ml Šípkový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Vhodný je na obnovu pokožky a účinne spomaľuje jej starnutie. Šípkový olej pôsobí na vzniknuté vrásky, ktoré zjemňuje a vyhladzuje, ale pôsobí preventívne, lebo ju hydratuje. Celkovo bude pleť žiarivá, jemná a pružná.

Prírodné oleje hravo nahradia pleťové krémy, sú plné živín a ich použitie nie je komplikované. Netreba sa ich báť vyskúšať, môžu sa používať aj na vlasy a pokožku celého tela.

Ktorý prírodný pleťový olej proti vráskam preferujete?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty3