Čistenie pleti

Pripravili sme si pre vás niekoľko odporúčaní pre výber vhodnej biokozmetiky pre čistenie vašej pleti. Je veľmi podstatné vybrať si výrobok vhodný pre špecifické vlastnosti vášho typ pleti. Najjednoduchšie to zistíte jednoduchým testom.

Test na zistenie typu pleti:

Umyte si tvár vodou a osušte ju uterákom. Vezmite si servítku príp. papierový kapesník a priložte si ho na tvár. Ak máte mastný typ pleti, servítka sa prilepí a pri pohľade na servítku uvidíte priesvitné mastné miesta. V týchto miestach sa maz preniesol z tváre na servítku. Ak sa servítka nepriletí alebo je servítka čistá bez mastných miest, máte suchú pleť. Ak sa Vám servítka prilepí na čelo, nos a bradu (tzv. T-zóna) máte zmiešanú alebo normálnu pleť.

Charakteristika jednotlivých typov pleti:

Mastná pleť – zvyčajne lesklá s veľkými pórmi a náchylná k tvorbe akné a rôznych škvŕn. Môžete mať pocit nepriepustnosti pleti – všetko zostáva na povrchu.

Zmiešaná/normala pleť – tento typ pleti má stredne veľké póry, jemnú a hladkú štruktúru, dobrú cirkuláciu, zdravú farbu. Pocit pnutia v prípade suchšej pleti na lícach, kým v T-zone je pleť mastnejšia.

Citlivá pleť - zvyčajne býva tenká, jemná s maličkými pórami. Ľahko sčervenie, náchylná k praskaniu žiliek, veľmi často má alergické prejavy a môže mať sklon k tvorbe vyrážok.

Suchá pleť – máte pocit napnutia najmä po čistení pleti. Ste náchylná k tvorbe jemných vrások, jemných šupiniek a červených škvŕn.

Zrelá pleť – pri tejto pleti taktiež máte pocit pnutia s viditeľnými vráskami, ochabnutou pokožkou najme okolo líc a čeľustí. Pleť má kožovitú štruktúru s popraskanými žilkami.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »