Tajomstvo krásnej pleti kórejských žien. Ako sa o pleť starajú?

Tajomstvo krásnej pleti kórejských žien. Ako sa o pleť starajú?

Všimli ste si, akú majú kórejské ženy krásnu pleť? Je jemná, so zjednoteným farebným tónom a dá sa povedať, že až porcelánovo bezchybná a krásna. Aj vo vyššom veku je pleť kórejských žien prevažne bez vrások. Ako to robia?

Nie je to len o dedičnosti, či genetike. Tamojšie ženy sa totiž starostlivosti o svoju pleť naozaj venujú. Prezradíme vám, ako sa môže aj vaša pokožka zdravím a krásou podobať pleti Kórejčaniek.

Aká je pleť kórejských žien?

Ako sa dá charakterizovať pokožka kórejských žien? Určite sa pre ňu hodí slovo jemnosť. Či už čo sa týka mejkapu alebo farebného tónu pokožky.

Kórejčanky sa napríklad takmer nikdy neopaľujú. A aj v bežné dni, keď má byť ich pokožka vystavená slnku, chránia ju prípravkami s vysokým SPF faktorom. Prečo? V minulosti bola bledá pleť v Kórei symbolom vyššej spoločenskej triedy. Opálenú pokožku mali len ľudia, ktorí ťažko pracovali na slnku. Zrejme aj preto je v Kórei za symbol krásy považovaná žena s bledou pokožkou.

Takáto ochrana pleti pred slnkom má však viaceré výhody. Neustále vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu totiž vedie k jej vysúšaniu, nerovnému farebnému tónu a v neskoršom veku aj k vráskam.

Pokiaľ ide o mejkap, aj tu Kórejčanky stavili na jemnosť. Ich cieľom je starať sa o pokožku tak, aby bolo krásna a nepotrebovala nánosy mejkapu na zakrytie nedostatkov. Aj vy po takej pleti túžite?

Starajte sa o svoju pokožku takto

Aby bolo vaša pleť zdravá a krásna, jemný má byť nielen mejkap, ktorý používate. Stavte tiež na kozmetické produkty, ktoré sú jemné k vašej pokožke. Ako na to?

1. Šetrné čistenie

Už pri čistení pokožky myslite na jemnosť. Zabudnite na prípravky, ktoré obsahujú alkohol. Zvoľte si radšej čistiace prípravky s obsahom oleja alebo čisté rastlinné oleje. Tie sa nemusíte báť použiť ani v prípade, ak máte mastnú pleť. Naopak, ak mastnú pleť ešte viac vysušíte nevhodnými čistiacimi prípravkami, má sklon produkovať ešte viac mazu. S olejovým čistením vám to nehrozí. V našom eshope nájdete dokonalý produkt na šetrné čistenie pleti a to sadu na čistenie pleti.

2. Píling

Dôležité je vyčistiť pleť aj do hĺbky. Jemný píling ju zbaví odumretých čiastočiek a nečistôt. Doprajte si ho aspoň raz – dvakrát týždenne.

3. Čistiaca pena

Ak máte problematickú pleť, nezabudnite na čistiacu penu. Uvoľní upchaté póry a pleť jemne dočistí. Pokožku ale nezbaví jej prirodzených olejov.

4. Pleťový toner

Určite ho nesmiete vynechať. Slúži na upokojenie pleti, zjemnenie, nastolenie rovnováhy a vyrovnanie farebného tónu pokožky. Odporúčame ružovú alebo levanduľovú kvetinovú vodu.

5. Látková maska

Keď je už pleť dokonale vyčistená a tonizovaná, nasleduje látková maska. Kórejčanky ju milujú a používajú ju takmer denne. Záleží na tom, akú masku si zvolíte. Ich úlohou je však najmä upokojiť a rozjasniť pleť.

6. Sérum

Je čosi ako krém alebo gél, ktorý slúži na vyriešenie konkrétneho problému s pleťou. Zvoliť si môžete napríklad sérum na zjemnenie vrások, hydratačné sérum, či sérum na omladenie pleti. Nám sa osvedčilo arganové a ružové sérum.

7. Krém na okolie očí

Táto oblasť tváre je namáhaná asi najviac. Preto je nevyhnutné používať aj špeciálny očný krém. Odporúčame šípku -  očný vitalizér alebo vyskúšajte aj olej na zjemnenie vrások.

Kórejčanky sa starajú o svoju pleť aj počas spánku. Používajú totiž aj masky na spanie, ktoré pleť upokojujú, hydratujú, spevňujú a vyživujú.

Aké je teda tajomstvo pleti kórejských žien? Jemná, no zároveň dôkladná starostlivosť o pokožku. Samozrejme, s použitím tých správnych kozmetických produktov.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3