8 rastlinných olejov vhodných na citlivú pleť [Infografika]

8 rastlinných olejov vhodných na citlivú pleť

Ak vás trápi citlivá pleť, určite uznáte, že starostlivosť o ňu vôbec nie je jednoduchá. Použitie nevhodnej kozmetiky môže spôsobiť rôzne alergické reakcie, a to od začervenania a svrbenia pleti, až po tvorbu vyrážok.

Je preto veľmi dôležité dbať na výber správnej kozmetiky, ktorá bude k citlivej pokožke jemná a zároveň jej poskytne potrebnú starostlivosť. Takáto kozmetika na citlivú pokožku by nemala obsahovať žiadnu chémiu, ale ani rôzne parfémy, ktoré takisto spôsobujú podráždenie. Našťastie sú tu bio rastlinné oleje, ktoré pokožku nezaťažujú a na ktoré sa môže vaša citlivá pleť vyložene tešiť :) Viete ktoré to sú?

1. Hroznový olej

Citlivá pleť - hroznový olej

Tento olej je veľmi ľahký a dobre sa vstrebáva. Pokožku teda vôbec nezaťaží. Tu si o hroznovom oleji prečítajte viac. Použite ho na hydratáciu pokožky, ak máte unavenú, zrelú, citlivú, podráždenú a tiež aknóznu pleť. Kúpiť »

2. Bio ricínový olej

Citlivá pleť - bio ricínový olej

Je veľmi účinný na zápaly pokožky spôsobené baktériami, vírusmi a kvasinkami. Tieto zápaly sú často sprevádzané začervenaním a svrbením. Po nanesení ricínového oleja na postihnuté miesto sa problémy zmiernia. Ricínový olej upokojí zapálenú citlivú pokožku, ale aj zimou namáhanú a popraskanú pleť. Kúpiť » 

3. Levanduľový éterický olej

Citlivá pleť - levanduľový olej

Má protizápalové, antiseptické a dezinfekčné účinky. Používa sa na citlivú a zapálenú pleť, na alergické kožné prejavy, ale aj na pleť podráždenú akné. Kúpiť »

4. Marhuľový olej

Citlivá pleť - marhuľový olej

Tento bio olej je tak jemný, že sa odporúča dokonca aj pre veľmi jemnú a citlivú pokožku malých bábätiek. Obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín a vitamínov A a E. Pomôže citlivej, popraskanej pleti, pokožke postihnutej akné, či spálenej pokožke po nadmernom opaľovaní. Kúpiť »

5. Broskyňový olej

Citlivá pleť - broskyňový olej

Taktiež veľmi jemný olej, ktorý sa môže používať aj na citlivú detskú pleť. Je vhodnou alternatívou pre tých, ktorí sú alergickí na oleje z orechov, ako napríklad mandľový olej. Broskyňový olej sa odporúča používať na citlivú a podráždenú pleť, ale tiež pleť postihnutú akné, psoriázou, či ekzémom. Kúpiť »

6. Bio kakaové maslo

Citlivá pleť - kakaové maslo

Žiadna chémia ani konzervanty, a naopak množstvo obsiahnutých živín, robí z bio kakaového masla účinný prostriedok na ochranu citlivej pleti. Ak máte pleť nadmerne vysušenú, zrelú a citlivú, určite ho vyskúšajte na jej regeneráciu a hydratáciu. Kúpiť »

7. Bio arganový olej

Citlivá pleť - arganový olej

Kombinácia bambuckého masla a arganového oleja je pre citlivú pokožku to pravé. Bio bambucké maslo s arganovým olejom sa odporúča nielen pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou, ale tiež pre jemnú detskú pleť a pre pokožku trpiacu alergiami a ekzémami. Kúpiť »

8. Bio jojobový olej

Citlivá pleť - jojobový olej

Podráždená a citlivá pleť si tento olej zamiluje. Dokáže ju regenerovať a pri pravidelnom používaní zabezpečí vyššiu odolnosť citlivej pleti. Kúpiť »

Vynikajúce na týchto rastlinných olejoch je to, že citlivú pokožku dokážu nielen hydratovať, ale tiež zmierňovať rôzne nepríjemné prejavy citlivej pleti ako začervenanie, zápaly a svrbenie.

Infografika - 8 rastlinných olejov vhodných na citlivú pleť:

8 rastlinných olejov vhodných na citlivú pleť [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 8 rastlinných olejov vhodných na citlivú pleť [Infografika] si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku. Obrázok si môžete vložiť na stránku cez kód, ktorý nájdete nižšie, stačí ho skopírovať na váš web:

Plná veľkosť 800px x 3206px

Náhľad o rozmere 400px x 1603px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 962px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (325kB):

8_olejov_citliva_plet.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8