5 krokov ako vyčistiť a ošetriť suchú pleť

5 krokov ako vyčistiť a ošetriť suchú pleť

Som majiteľkou problematickej pleti a to občas až príliš doslovne. Vo všeobecnosti mám pleť mastnú, s prekonaným akné, ale niekedy je zmiešaná (paradoxne moje najviac mastné oblasti bývajú aj najviac suché) a v zime sa mení na ešte viac suchú pleť. Keďže je vonku čím ďalej väčšia zima, pleti budem musieť dodať ešte viac hydratácie, zvláčnenia a ochrany než v letných mesiacoch.

Problematickú pleť treba pravidelne hĺbkovo čistiť. Ako na to ste si už mohli prečítať vo veľmi populárnom článku: 9 krokov ako dôkladne vyčistiť mastnú a problematickú pleť. No z času na čas treba prečistiť aj suchú pleť, zbaviť ju odumretých buniek a suchých šupiniek, nech vaša pleť opäť pôsobí žiarivo.

5 krokov ako vyčistiť a ošetriť suchú pleť

1. Čistenie. Vždy začnite s čistou odlíčenou pleťou. Na pleť použite olej, alebo balzam. Jemne ho vmasírujte do pleti a všetky nečistoty zotrite teplým mokrým (no vyžmýkaným) uterákom. Ak ste mali na tvári make-up, uistite sa že na pleti z neho nič neostalo. Na vatový tampón naneste ružovú vodu a pretrite ním tvár. Ak ostane čistý,  vaša pleť je pripravená na ďalšiu starostlivosť.

2. Píling. Je na čase odstrániť z pleti odumreté bunky a šupinky. Môžete na to použiť jemný trstinový cukor, zmiešaný z medom a ružovou vodou. Vyberajte cukor, ktorý má menšie granulky, bude tak k pleti jemnejší. Namiesto cukru môžete použiť aj sódu bikarbónu, alebo podrvene ovsené vločky, ktoré navyše pôsobia na pleť upokojujúco.

3. Hĺbkovo čistiaca maska. Na hĺbkové čistenie pleti je najlepší íl. Pri suchej pleti je ale vhodné siahnuť po jemnejšom íle, akým je napríklad kaolín, či ružový íl. Môžete ho zmiešať s ružovou vodou. Pokiaľ vás ale príliš vysušuje, pridajte do masky med, aloe vera gél a pár kvapiek obľúbeného pleťového oleja. Nečakajte kým vám maska na tvári vyschne. V takom prípade môžete cítiť nepríjemné ťahanie a pleť môže byť po zmytí červená. Masku nechajte pôsobiť cca 15 minút, priebežne ju zvlhčujte, alebo si prekryte tvár fóliou (samozrejme nezabudnite do nej spraviť diery na dýchacie otvory ;)

4. Hydratačná maska. Na opätovné dodanie živín a hydratácie si pripravte ošetrujúcu masku. Dobré je napríklad rozmixované avokádo a tu môžete byt kreatívne. K avokádu pridajte napríklad kakao, ktoré má antioxidačné účinky a udrží pleť dlhšie mladú. Ak potrebujete pleť aj rozjasniť, pridajte do masky aj trochu kurkumy. Kurkuma pôsobí antibakteriálne, hojivo a protizápalovo. No pozor, kurkuma môže vašu pokožku mierne zafarbiť na žlto, takže si túto masku aplikujte večer, keď sa už nikam nechystáte

5. Na záver osviežte pleť ľahkou spŕškou ružovej vody a aplikujte svoje obľúbené sérum, pleťový krém a olej. Hotovo

Máte svoje vlastné osvedčené tipy, ktoré zaručene pomôžu suchej pleti? Sem s nimi!


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty2