DIY masážny olej na úľavu od bolesti

Cítite únavu a bolesť svalov? Potrebujete poriadnu relaxačnú masáž, ktorá vám uľaví od bolesti a upokojí svaly? Môžete si ju dopriať aj doma. A to vďaka tomuto DIY masážnemu oleju, ktorý vás zbaví bolesti.

DIY masážny olej na úľavu od bolesti

 1. Účinné zložky masážneho oleja proti bolesti
 2. Postup
 3. Aké sú výhody masážneho oleja proti bolesti?

Účinné zložky masážneho oleja proti bolesti

 1. Mandľový olej. Má ľahkú konzistenciu a na pokožke nezanecháva mastný film. Je preto ako stvorený na masáže. Navyše, pleť spevňuje, regeneruje a obsahuje množstvo prospešných vitamínov, ktoré pomáhajú pri podráždení a rôznych problémoch kože.
 2. Macerát z arniky. Tento olejový macerát z arniky má silné protizápalové účinky, je vynikajúci na bolesť a pôsobí ako svalový zahrievací prostriedok. Svaly tiež uvoľňuje a pomáha napríklad aj pri reumatizme a artritíde.
 3. Esenciálny olej Levanduľa. Upokojuje, harmonizuje a pôsobí antidepresívne. Pomáha tiež pri strese, ktorý taktiež môže spôsobiť napätie a bolesť svalov. Má uvoľňujúce účinky.
 4. Esenciálny olej Romarín. Podporuje cirkuláciu krvi, pôsobí hrejivo a stimulačne. Zabraňuje únave, posilňuje a pôsobí ako afrodiziakum.
 5. Esenciálny olej Eukalyptus. Uľavuje od bolestí svalstva, aj pri reumatizme. Svalstvo zahrieva.
 6. Esenciálny olej Kamilka. Je vynikajúci pri zápaloch. Pomáha pri nervovom vypätí a strese, pôsobí uvoľňujúco.

Na výrobu si pripravte:

 • 67 g mandľového oleja
 • 30 g macerátu z arniky
 • 50 kvapiek EO Levanduľa
 • 15 kvapiek EO Rozmarín
 • 15 kvapiek EO Eukalyptus
 • 5 kvapiek EO Kamilka
 • 10 kvapiek oleja s vitamínom E

Postup

Do pripravenej nádoby postupne pridávajte oleje v poradí, v akom sú v zozname vyššie. Dobre ich premiešajte. Používajte na masáž bolestivých svalov.

Aké sú výhody masážneho oleja proti bolesti?

Tento masážny olej je určený na upokojenie bolesti svalov, najmä na ramenách alebo na chrbte. Zmierňuje stuhnutosť svalov a obnovuje ich pružnosť. Pozitívne pôsobí na psychiku.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.