DIY minútová maska s aktívnym uhlím a Aritha práškom

Potrebujete skutočne účinnú masku na tvár, ktorá vašu pokožku hĺbkovo vyčistí, zbaví ju aj povrchových nečistôt a nahromadeného mazu v póroch? V tom prípade si s nami pripravte túto účinnú DIY minútovú masku na tvár s aktívnym uhlím a Aritha práškom.

DIY minútová maska s aktívnym uhlím a Aritha práškom

  1. Účinné látky v minútovej maske s aktívnym uhlím
  2. Postup
  3. Aké sú výhody minútovej masky s aktívnym uhlím?

Účinné látky v minútovej maske s aktívnym uhlím

  1. Aktívne uhlie. Má vynikajúce absorpčné a čistiace účinky. Na pokožke pôsobí ako sacia špongia – vytiahne z nej nečistoty a maz. Keďže pokožku prečistí aj od upchatých pórov, je vynikajúce v boji proti akné.
  2. Aritha powder. Tento čistiaci prášok je na mastnotu ako stvorený! Ak teda máte mastnú pleť, minútová maska s aktívnym uhlím a Aritha práškom je pre vás „must have“. Prášok obsahuje prírodné saponíny a pri kontakte s vodou teda reaguje ako mydlo – jemne a efektívne čistí a navyše má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.
  3. Hamamelová voda. Keďže pomáha regulovať produkciu kožného mazu, je v tejto čistiacej maske veľmi dôležitá. Na pleť pôsobí Hamamelová voda antibakteriálne, protizápalovo, regeneračne a obnovuje jej prirodzené pH.

Na výrobu si pripravte:

  • 1 g aktívneho uhlia
  • 3 g prášku Aritha powder
  • 6 g hamamelovej vody

Hamamel je účinný liek aj ozdoba do záhrady  Prečítajte si: Hamamel je účinný liek aj ozdoba do záhrady

Postup

V sklenenej miske najskôr zmiešajte oba prášky – aktívne uhlie a aritha. Potom pridajte hamamelovú vodu a dôkladne vymiešajte. Čerstvo pripravenú masku ihneď nanášajte na tvár kozmetickým štetcom alebo špachtľou. Vyhnite sa oblasti očí a pier. Masku nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a potom si tvár opláchnite vlažnou vodou.

Aké sú výhody minútovej masky s aktívnym uhlím?

Táto maska má silné čistiace vlastnosti. Vašu pleť dôkladne zbaví nečistôt, vyčistí ju do hĺbky a odstráni nahromadený maz. Je tak vynikajúca aj proti čiernym bodkám a ako prevencia akné. Navyše tvorbe prebytočného mazu aj zabraňuje, a to vďaka účinnej Hamamelovej vode.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.