DIY tuhý telový krém z bambuckého masla

DIY Tuhý telový krém z bambuckého masla

Tento tuhý telový krém alebo aj masážna tyčinka, je veľmi praktická. Roztápa sa totiž až po kontakte s pokožkou. Preto aj veľmi dlho vydrží! Chcete si tento praktický telový krém vyrobiť a mať ho vždy poruke? Tu je jednoduchý recept!

 1. Aké sú účinné látky v tuhom telovom kréme?
 2. Postup
 3. Aké sú výhody tuhého telového krému?

Aké sú účinné látky v tuhom telovom kréme?

 1. Bio bambucké maslo – je ideálne pre všetky typy pleti, ale najviac asi pre suchú, až veľmi suchú pokožku. Upokojuje ju, chráni pred vysušovaním, ale aj pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.
 2. Ryžový olej – je úžasný na čistenie a hydratáciu pleti, pričom neupcháva póry. Obsahuje množstvo vitamínu E a antioxidantov. Je to japonský zázrak pre regenerovanú a zdravú pleť!
 3. Esenciálny olej mandarínka – jeho vôňa povzbudzuje a pomôže pri depresii. Samozrejme, má vynikajúce účinky na pokožku. Zlepšuje jej vzhľad, pričom zjemňuje modriny a celulitídu.
 4. Esenciálny olej levanduľa – je skvelý pri kožných podráždeniach, popáleninách a pri veľmi suchej pokožke. Má upokojujúce, antiseptické a antifungicídne účinky.

Na výrobu si pripravte:

 • 20 g bio bambuckého masla
 • 15 g bieleho včelieho vosku
 • 15 g ryžového oleja
 • 20 kvapiek éterického oleja mandarínka
 • 20 kv. EO levanduľa

Postup

Roztavte včelí vosk a bambucké maslo vo vodnom kúpeli. Odstavte z ohňa, pridajte ryžový olej a éterické oleje a dobre premiešajte. Nalejte túto zmes do vopred prichystanej formy a nechajte 3-4 hodiny odstáť a zatvrdnúť. Potom vyberte z formy a uskladnite. Trvanlivosť tejto masážnej tyčinky – telového krému, je až 6 mesiacov. Ak práve nemáte ryžový olej, ako alternatívu môžete použiť iné rastlinné oleje, napríklad hroznový, či makadamiový olej. Podobne je to aj s esenciálnymi olejmi. Ak máte nejaký vyslovene obľúbený, ktorý robí vašej pokožke dobre, pokojne ho použite.

Aké sú výhody tuhého telového krému?

V prvom rade je to jeho dlhá trvácnosť a tiež to, že sa taví až pri kontakte s pleťou. Veľmi dobre sa teda nanáša. Na pokožku pôsobí zmäkčujúco a zvláčňujúco, zanecháva ju zamatovo hebkú a naozaj voňavú! Veríme, že si tento krém zamilujete nielen vďaka jeho príjemnej vôni, ale aj skvelým účinkom na pleť a pohodlnému používaniu.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8