Domáci balzam na pery - Grep a Mäta

Domáci balzam na pery - Grep a Mäta

Teplé dni si žiadajú niečo osviežujúce, napríklad vo forme balzamu na pery. Neviem ako vy, ale ja som na balzamoch na pery závislá a dostala som chuť na niečo osviežujúce :) Na schladenie je mäta dokonalá! Aby jej však nebolo smutno, rozhodla som sa ju skombinovať s mojim obľúbeným grepom – a že im to spolu svedčí ;)

Recept  na domáci balzam na pery je veľmi jednoduchý a rýchly, avšak budete potrebovať presnú váhu, ktorá je schopná vážiť aj miligramy. Na tento balzam na pery budete potrebovať:

  • 1 prázdnu tubičku na balzam na pery
  • 1,5 gramu kandelilského vosku (môže byť aj včelí)
  • 1 gram kokosového oleja
  • 2 gramy marhuľového oleja
  • 2,5 gramu kakaového masla
  • Vitamín E (postačí cca 1 kvapka)
  • Éterické oleje podľa výberu (ja som použila 4 kvapky ÉO grep a 2 kvapky ÉO mäta)

Kandelikovy vosk

Postup:

Zvážime kandelilský vosk

 Odvážte oleje (okrem éterických), kakaové maslo a vosk.

Prísady roztopíme na miernom ohni

Roztopte ich na miernom ohni vo vodnom kúpeli.Zmes odstavte z tepla. Následne primiešajte vitamín E a éterické oleje, ktoré ste si zvolili. Zmes nalejte do vopred vydezinfikovanej tubičky (nečakajte kým vychladne, zmes rýchlo zhustne, taktiež tu budete potrebovať pevnú ruku, poprípade si pomôžte čajovou lyžičkou). Dajte si záležať aby bola tubička odšróbovaná dole až na doraz :)

Môžete mierne poklepať aby sa uvoľnili prípadné vzduchové bubliny a nechajte stuhnúť - na urýchlenie dajte do chladničky. Množstvo by vám malo vystačiť na jeden balzam v klasickej tubičke.

Mäta, grep a domáci balzam na pery

Tadá, jednoduché, no nie? :) Éterické oleje si môžete nakombinovať podľa vlastnej chuti. Väčšinou preferujem skôr sladké vône, ale rozhodla som sa pre túto kombináciu, lebo taká sa medzi mojimi balzamy ešte nenachádzala.

Tento balzam na pery má jemne sladkastú vôňu, ale vďaka grepumäte je zároveň svieža. Po nanesení pocítite na perách jemný chladivý efekt, ktorý vydrží niekoľko minút. Domáci balzam na pery s grepom a mätou je na teplé dni ako stvorený ;)

Domáci balzam na pery je hotový

Pripravujete si doma balzamy na pery? Aké vône preferujete? :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty2