Kokosový alebo olivový olej na vlasy? 21. 09. 2015

Vlasové oleje vo všeobecnosti prospievajú vlasom aj pokožke hlavy. Aj keď sa dnes dajú kúpiť komerčne vyrábané prípravky, ktoré obsahujú oleje, mnoho ľudí preferuje čisté rastlinné výťažky v podobe 100% olejov. Masáž hlavy pomocou akéhokoľvek vlasového oleja podporuje zdravie pokožky hlavy a prirodzený rast vlasov. Rôzne oleje však obsahujú odlišné výťažky a dodávajú tak vlasom iné kvality. To či človek siahne po kokosovom alebo olivovom oleji záleží len na tom, čo od použitia oleja očakáva.

Kokosový olej a dokonalá hydratácia

Kokosový olej zvlhčuje pokožku hlavy aj samotné vlasy. Práve preto je vhodný pre tých, ktorých trápia lupiny. Okrem toho olej veľmi účinne posilňuje vlasy a bráni štiepeniu ich končekov. Olej rovnako pomáha obmedziť nadmerné vypadávanie vlasov. Využíva sa tiež na vyrovnávanie nepoddajných a ťažko upraviteľných vlasov. Jeho dokonale hydratačné a posilňujúce účinky z neho robia dokonalý prostriedok na udržanie zdravia dlhých vlasov.

Olivový olej a očarujúci lesk

Olivový olej je dokonalým pomocníkom v prípade suchých vlasov. Suché vlasy bez lesku trápia mnohé ženy. Olej dodá vlasom, pri pravidelnom používaní, žiarivý lesk a nádherný jas. Vlasy sa nestrapatia a ľahšie sa upravujú. Jeho účinky sa prejavia na krátkych aj dlhých vlasoch. Žiarivé vlasy vyzerajú zdravo a uchvátia pohľad každého naokolo.

Ako sa oleje používajú?

V prípade kokosového oleja stačí zohriať malé množstvo tohto zázraku a následne ho vmasírovať do pokožky hlavy. Masáž by mala trvať aspoň niekoľko minút. Kokosový olej môže pôsobiť na vlasoch počas celej noci. Následne sa dá jednoducho umyť šampónom. Olivový olej je mastnejší a preto ho stačí použiť menej. Rovnako by sa mal na vlasoch ponechať len hodinu a následne umyť šampónom. Postup jeho použitia je rovnaký ako v prípade kokosového oleja. Iným spôsobom použitia olivového oleja je nanesenie malého množstva na končeky po umytí vlasov šampónom.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay