Príprava na dovolenku

Príprava na dovolenku

Mesiac do dovolenky. Pokožka bledá a kde-tu ochabnutá. Vlasy a pleť suché. Telo unavené z celoročnej „driny“. Vidina mora, piesku a miešaného drinku sa javí ako fatamorgána.

Ako sa efektívne naladiť na prímorskú dovolenku? Ako docieliť, že na ňu dorazíme s vylepšenou náladou, „fasádou“ a dokonale prichystané na oddych? Nižšie sa dozviete viac!

1. Ráno si svižne zacvičme!

Mesiac nie je málo! Preto vám dávam overenú radu na dobrú náladu a pocit zo seba samej. Vedľajším efektom je pevnejšia postava, zdravé telo i duša.

Privstaňte si! Stačí 5 dní v týždni. Víkendy oddychujte! Venujte svojmu telu 15 až 20 minút hneď po prebratí. Stačí 10 minút cviky zamerané na „problémovú“ partiu. Ďalších 10 minút venujte zostave cvikov Pozdrav Slnku z Jogy. Precvičíte celé telo a hneď z rána sa pozitívne naladíte.

Podľa Ajurvédy je pre zdravie človeka dostačujúcich 20-30 minút cvičenia denne. Vhodné je stredné tempo a mierne potenie. Základom je pravidelnosť a umiernenosť.

2. Čistota tela je prvý krok k čistote duše

Šup do sprchy! „Pot a drinu“ spláchneme efektívnym „vynálezom“ 2 v 1-nom:

"Jemný Kokosový olej zmiešame s troškou ružovej Himalájskej soli. Pokožku dôkladne, krúživými pohybmi, ošetríme prírodným peelingom. Následne zmyjeme teplou vodou. Opakujeme 3x v týždni."

Má to viacero výhod!

  • Prírodný olejový píling odstráni starú odumretú vrstvu kože
  • Otvorené póry po cvičení umožnia lepšiu hydratáciu a prekrvenie celého tela
  • Po vysušení ostane pokožka krásne voňavá, hebká a hydratovaná
  • Nie je nutná následná aplikácia telového krému, či oleja. Šetrí čas pred odchodom do práce ;*)

3. Pred dovolenkou vlasy nefarbiť, ale Hydratovať! A nielen vlasy...

Aby pokožka, vlasy i pleť žiarili mladosťou a krásou potrebujú vodu. Základom je pitný režim. Zhruba 2 deci na kilogram hmotnosti.

Vysušeným vlasom i pleti pomôže pravidelná „malinovka“ v podobe akejkoľvek prírodnej kvetinovej vody. Mne vyhovuje Tea Tree kvetinová voda od Akamuti. Používam ju denne na tvár i vlasy.

„2-3 dávky nastriekam na pleť. Krúživými pohybmi bavlneným tampónom prečistím. S vlasmi je to podobné. 2-3 streky na dĺžky, prečešem a urobím si bežný účes do práce.“

4. Nezabúdajme na oleje!

Po hydratácii odporúčam pravidelnú aplikáciu olejových vlasových zábalov. Aspoň 2x do týždňa po 30 minút. Účinný je domáci recept proti padaniu vlasov. Docielime ním lesk a „leviu hrivu“:

„Na jednu dávku Kokosového oleja od Akamuti vložíme 1/3 dávky Ricínového oleja.“

K pleti napíšem len jediné: Malinový olej:

„Nanášať na vyčistenú a hydratovanú pleť večer pred spaním. Zázraky uvidíte už veľmi skoro! ;*)“ 

5. Kašlime na nezdravé Solárium! Prejdime sa peši!

Pokiaľ pracujeme 20 – 30 minút od domu, základ opálenia získame aj rannou prechádzkou do práce. Okrem čerstvého vzduchu si doprajeme dennú dávku vitamínu D a kroky pre zdravie. U mňa je to bežná ranná rutina. Kto sa pridá? ;*)

Pred odchodom sa natrieme voňavým Kakaovým maslom:

„Stačí tuhú „kocku masla“ priložiť na pokožku a samo sa začne topiť. Proces ako keby sa mydlíme. Následne len porozotierame roztopené maslo. Stačí malé množstvo!“

Kakaovým maslom docielime krásnu hnedú pokožku. Opálenie dlho vydrží. Navyše máme každodennú aromaterapiu. Je úžasné!

Pokiaľ pracujete ďaleko a dochádzate, využite obedovú prestávku na prechádzku okolo budovy. Prípadne sa na obedové menu prejdite pod holým nebom.

6. Menu ako na dovolenke? Prečo nie?

Ak obľubujete čerstvé ovocie, Grécky jogurt, či šalát. Užívate si Bulharský „Tarator“, či „Tzatziky“, doprajte si ich aj doma! Strava spojená s pozitívnymi spomienkami na dovolenku vás príjemne naladí na tú nadchádzajúcu. Dokonca budete mať pocit malej dovolenky doma! Aplikujem to na sebe každé leto a funguje to ;*)

Nabudúce si povieme, čo si zbaliť na dovolenku, aby sme boli krásne ale aj zdravé.

A čo vy? Cestujete tento rok na dovolenku? Ako sa na ňu pripravujete? Podeľte sa s nami v komentoch pod článkom ;*)

KRÁSNE LETNÉ DNI


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk