Suchý šampón na tmavé a svetlé vlasy

Suchý šampón na tmavé a svetlé vlasy

Umývanie vlasov si niekedy vyžaduje nielen čas, ale aj trpezlivosť. V prípade, že si nechcete vlasy umývať každý deň, môžete sa spoľahnúť na suché šampóny. Aj keď sa na trhu nachádza mnoho druhov chemických, suchých šampónov, môžete sa spoľahnúť na silu prírody a pripraviť si suchý šampón doma. Ponúkame vám recepty na suchý šampón na tmavé i svetlé vlasy.

Suchý šampón na tmavé vlasy

Kakao ako suchý šampónAk máte tmavé vlasy, môžete si suchý šampón pripraviť naozaj jednoducho. Stačia vám na to tri prísady. Pol šálky kukuričného škrobu zmiešajte s pol šálkou kakaa. Do zmesi pridajte 15 kvapiek levanduľového alebo grapefruitového esenciálneho oleja. Finálnu zmes dobre premiešajte a uschovajte na suchom mieste. Takto pripravený šampón budete môcť použiť vždy, keď budete potrebovať.

Suchý šampón na svetlé vlasy

Svetlé vlasy niekedy tiež potrebujú osviežiť. Šampón na svetlé vlasy si jednoducho pripravíte tak, že zmiešate pol šálky kukuričného škrobu, pol šálky sódy bikarbóny a 15 kvapiek esenciálneho olejapodľa obľúbenej vône. Všetko spolu zmiešajte a odložte na suché miesto, najlepšie do zaváraninového pohára alebo do dózy s vekom.

Ako suchý šampón používať?

Použitie suchého šampónu je naozaj jednoduché. Vždy, keď budete chcieť vlasy osviežiť, naneste veľkým štetcom pripravený suchý šampón ku korienkom. Nechajte šampón niekoľko minút pôsobiť a následne ho dokonale vyčešte hrebeňom.

foto: kakao - pixabay.com


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2