Tipy na masáže esenciálnymi olejmi

Tipy na masáže esenciálnymi olejmi

Potrebuje Vaše telo i Vaša duša relax? V tom prípade si doprajte olejové masáže. Tie sú známe už tisíce rokov a sú významnou súčasťou ajurvédskej medicíny. Takéto olejové masáže majú nielen relaxačné účinky, ale môžu významne prispieť k riešeniu niektorých zdravotných problémov. Prečítajte si teda, ktoré esenciálne a rastlinné oleje sú na masáže najvhodnejšie a ako Vám takéto masáže môžu prospievať.

Ako masírovať esenciálnymi a rastlinnými olejmi?

Skôr, ako sa na takúto masáž odhodláte, mali by ste sa oboznámiť so základnými pravidlami.


Esenciálne oleje sa nikdy nepoužívajú na masáže v nezriedenom stave! Sú totiž silne koncentrované a mohli by spôsobiť nežiaduce alergické reakcie.

 

Práve z tohto dôvodu sa používajú rastlinné oleje, ktoré fungujú ako základné oleje a práve do nich sa pridá pár kvapiek esenciálneho oleja. Najlepšími základnými olejmi sú avokádový, olivový, či bio arganový olej. Alternatívou však môžu byť aj klasické krémy, či telové mlieka, najlepšie bez vône.

Masáže s esenciálnymi olejmi

Po zriedení esenciálneho oleja so základným olejom si môžete užívať ozdravujúcu a relaxačnú masáž. Esenciálny olej si zvoľte podľa typu problémov, ktoré Vás trápia:

Éterický olej Lavandin (s levanduľou)

Masáž s týmto olejom je vynikajúca na upokojenie nervov. Ak Vám nervozita večer nedovolí zaspať, požiadajte partnera o masáž levanduľovým olejom. Kúpiť v eshope »

Esenciálne oleje vhodné na masáž

Esenciálne oleje citrón, fenikel, geránium, lavandin, mandarínka a jalovec

Éterický olej Citrón

Pomáha pri problémoch s imunitou a stimuluje tvorbu bielych krviniek, ktoré bojujú v tele proti infekciám. Je však vynikajúci aj pri tráviacich problémoch. Kúpiť v eshope »

Éterický olej Fenikel.

Je rovnako vynikajúci na trávenie. Pôsobí totiž preháňavo, ale aj močopudne. Uľavuje aj pri ženských problémoch v období klimaktéria. Kúpiť v eshope »

Mandarínkový éterický olej

Masáž týmto éterickým olejom si doprajte v prípade, že trpíte migrénami. Podporuje však aj tvorbu žlče pri tráviacich ťažkostiach. Kúpiť v eshope »

Vavrínový éterický olej

Je vynikajúci pri zapálených lymfatických uzlinách. Poskytuje okamžitú úľavu pri opuchoch lymfatických uzlín a zlepšuje fungovanie lymfatického systému.

Esenciálny olej Geránium

Masáž s pomocou tohto oleja je perfektná na rozprúdenie krvi! Podporuje imunitný systém, zlepšuje krvný obeh a umožňuje detoxikáciu organizmu. Kúpiť v eshope »

Éterický olej Jalovec

Ak trpíte reumatickými bolesťami, potrebujete masáž s použitím éterického oleja Jalovec. Dokáže tiež detoxikovať močové cesty a obličky, keďže eliminuje množstvo kyselín v močovom ústrojenstve.

Je tiež známe, že väčšina citrusových éterických olejov pôsobí povzbudzujúco, antidepresívne a upokojujúco. Preto sú masáže týmito olejmi vynikajúce na povzbudenie najmä, v tak trochu depresívnom, zimnom období. V zime sa však môžete spoľahnúť aj na kokosový olej. Je síce pomerne tuhý, no na suchú, zimou zničenú a popraskanú pokožku bude práve kokosový olej to pravé. Dopriali ste si už niekedy masáž s použitím éterických alebo rastlinných olejov? Aké boli jej účinky na Váš organizmus?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4