10 dôvodov, prečo používať rastlinné oleje

10 dôvodov, prečo používať rastlinné oleje

V kuchyni, v kúpeľni, v domácej lekárničke... prírodné bio rastlinné oleje vo Vašej domácnosti určite nájdu využitie. Neviete, prečo by ste ich mali vymeniť za tradičné a doteraz používané produkty? Čím sú rastlinné oleje také výnimočné? Prezradíme Vám zopár dôvodov, prečo sa bio rastlinné oleje naozaj oplatí používať.

1. Sú zdravou alternatívou kuchynských olejov

Začať môžete napríklad s bio kokosovým olejom, ktorý je nielenže perfektný na smaženie a varenie, ale môžete ho konzumovať aj bez úprav. Je známy svojimi skvelými účinkami pri chudnutí, pretože zlepšuje metabolizmus. Dajte si jednu – dve lyžičky denne a budete mať i viac energie. Okrem kokosového však pokojne vyskúšajte v kuchyni aj konopný, mandľový, či bio arganový olej.

2. Neobsahujú chémiu!

Mnohé kozmetické produkty, ktoré bežne používate, sú plné chemických zložiek. A pokožka, ako najväčší orgán ľudského tela, ich z kozmetiky vstrebáva. To pre telo určite nie je zdravé. Vyhoďte preto klasické krémy a používajte bio rastlinné oleje na pokožku celého tela.

3. Sú plné antioxidantov a výživných látok

Väčšina rastlinných olejov sa pýši vysokým obsahom vitamínov, najmä vitamínu E, ktorý je perfektný pre zdravú a krásnu pokožku.

4. Sú dobré aj na vlasy a nechty

Napríklad bio arganový olej, ale aj mnohé ďalšie, spravia s Vašimi vlasmi a kvalitou nechtov doslova zázraky.

V kuchyni, v kúpeľni, v lekárničke... prírodné bio rastlinné oleje vo Vašej domácnosti určite nájdu využitie. Neviete,...

Posted by bionatural.sk on 2. február 2016

5. Sú ideálne aj pre citlivú a detskú pokožku

Ak ste alergický na klasickú kozmetiku, práve rastlinné oleje sú ideálnym riešením. Nepoškodia ani jemnej detskej pokožke. Napríklad olej z vodového melóna je perfektný na masáž detskej pleti.

6. Liečia kožné choroby

Nie sú určené len pre tých, ktorí chcú mať peknú pleť. Pomáhajú aj ľuďom s kožnými problémami. Dokážu pomôcť pri lupienke, psoriáze, či rôznych ekzémoch. Na tento účel vyskúšajte olej z pestreca mariánskeho alebo jamajský čierny ricínový olej.

7. Pomáhajú aj zvnútra

S tráviacimi problémami pomôže napríklad tekvicový olej. Ako prevenciu kardiovaskulárnych ochorení užívajte palmový olej. Rastlinné oleje

Bio arganový olej Akamuti, bio tekvicový olej Saloos, olej z pestreca mariánskeho Canna Life, bio kokosový olej Saloos a mandľový olej Akamuti

8. Dajú sa kombinovať

Rastlinné oleje môžete navzájom miešať a kombinovať a vytvárať si tak ideálnu kozmetiku pre vlastné potreby. Nebojte sa pridať aj esenciálne oleje.

9. Pretože s nimi ušetríte

Ak budete používať rastlinný olej napríklad namiesto denného krému, vydrží Vám naozaj dlho. Stačí totiž použiť iba zopár kvapiek. Budete ho teda mať určite dlhšie, ako klasický krém.

10. Môžete ich použiť aj v domácnosti

Napríklad na leštenie nábytku a topánok, na odstránenie nálepiek napríklad zo skla alebo nakvapkaním do vody ako repelent proti komárom. Avšak takéto vzácne oleje by bola asi škoda využiť inak, ako pre zdravie a krásu.

Tak čo? Už máte svoju fľaštičku rastlinného oleja aj Vy? Vyberajte však len bio rastlinné oleje lisované za studena, ktoré sa pýšia tou najvyššou kvalitou a uchovávajú si všetky výživné látky.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4