Vyrobte si 3 domáce krémy na vrásky [DIY]

Vyrobte si 3 domáce krémy na vrásky [DIY]

Čas nezastavíme, každým rokom sme staršie :) Postupne s nárastom mesiacov začnú pribúdať aj vrásky, a práve o nich bude dnes reč.

Vrásky sú bežnou súčasťou. Môžeme na seba dávať čokoľvek, ale úplne sa ich nezbavíme nikdy. V konečnom dôsledku sú aj peknou známkou toho, že už majú ľudia čo to za sebou a napokon také vejáriky okolo očí, či úst sú milé. Aj keď dámy väčšinou nepotešia.

Dobrou voľbou je začať včas používať krémy proti vráskam, ktoré posunú ich nástup a pleť je vďaka ním pevnejšia a elastickejšia po dlhšiu dobu, čo je vlastne hlavnou pointou týchto krémov. Niekedy nie sú podstatné až v takej miere zložky, ktoré obsahuje ako skôr spôsob, v akom sú použité. Pretože nie každá látka sa vstrebáva do pokožky rovnako. Všetko závisí od veľkosti molekúl, interakcií a mnoho ďalších faktorov.

Avšak podľa môjho názoru sú najlepšie krémy založené na olejovej báze. Predsa len olej dostatočne pleť vyživí, dodá jej dostatok všetkých možných látok, ktoré pleť potrebuje. Ak trpíte suchou pleťou, tak je to ešte o to lepšie. V zimných mesiacoch ich tiež oceníte, nakoľko nebudete mať zlý pocit, že vám mrzne pleť ako je to v prípade krémov založených na vode. Hlavne v tých severnejších častiach, ak žijete.

Pripravila som si pre vás tri tipy na krémiky na vrásky, ktoré si ľahko pripravíte aj v pohodlí domova, ak máte po ruke pár ingrediencií, ktoré využijete aj pri výrobe iných kozmetických srandičiek.

Základný krém proti vráskam

Budete potrebovať včelí vosk, ružovú vodu a jojobový olej. Všetko dokopy zmiešate a môžete aplikovať.

Krém proti vráskam pre zrelú pleť

V tomto sú rovnaké ingrediencie. Akurát odlišný je olej. Dobrou voľbou je marhuľový, ktorý je vhodný pre zrelú pleť.

Krém proti vráskam s bambuckým maslom

No a posledný bude trošku iný. Na ten budete potrebovať bambucké maslo, kokosový olej a esenciálny olej podľa vlastného výberu.

Pri všetkých tipoch však dbajte na hygienu a čistotu. Krémy vydržia tak 2-3 týždne s tým, že ich budete skladovať v chladničke. Sú to čisto prírodné produkty, a hlavne viete, čo obsahujú, nakoľko ste si ich samé pripravili.

Sú celkom účinné, avšak je potrebné dlhodobejšie a hlavne pravidelné užívanie. No a, samozrejme, treba začať aplikovať s predstihom, čo sa týka veku. Lebo, keď vám už vrásky vzniknú, tak ich vďaka krému dole nedáte. Na to sú už potom iné zákroky.

Skúšali ste si niekedy vyrobiť svoj vlastný krém proti vráskam? Máte nejaké svoje osvedčené triky?


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.