7 rastlinných olejov vhodných na zmiešanú pleť

7 rastlinných olejov vhodných na zmiešanú pleť

Starostlivosť o zmiešanú pleť je naozaj náročná. Niektoré miesta na pokožke sú totiž mastné a iné až príliš vysušené. Je preto potrebné opatrne vyberať, aký prípravok na takýto typ pleti použijete. A to tak, aby mastné miesta na pokožke neboli ešte viac zaťažované a naopak, aby suché a citlivé miesta mali dostatok hydratácie. Máte práve takýto typ pleti? V tom prípade vyskúšajte nasledujúce oleje vhodné na zmiešanú pleť.

1. Bio jojobový olej zlatý

Dá sa povedať, že jojobový olej je vhodný pre všetky typy pokožky, zmiešanú nevynímajúc. Je to tak preto, že je zložením veľmi podobný olejovému filtru, ktorý produkuje ľudská pleť. Preto ak máte zmiešanú pleť, vďaka použitiu jojobového oleja dosiahnete jej rovnováhu, hydratáciu suchých miest a odmastenie problematických partií.

2. Ružový pleťový olej

Je známe, že ružový olej a celkovo kozmetika z ruže je vhodná pre citlivú a problémovú pokožku. Tento ružový pleťový olej však v sebe obsahuje kombináciu hneď niekoľkých kvalitných olejov.

Okrem spomínaného ružového v ňom nájdete aj šípkový olej s vysokým obsahom antioxidantov a vitamínu C, určený pre suchú pleť. A obsahuje tiež jojobový olej, ktorý prirodzene reguluje kožný maz. Ideálna kombinácia pre zmiešanú pleť. Po použití ružového pleťového oleja vaša pokožka určite neostane mastná, ale ani suchá!

3. Marhuľový olej

Jeho veľkou výhodou je to, že na pokožke nezanecháva mastný film. Po jeho použití teda pleť nie je zaťažená, ale je dostatočne hydratovaná. Ak túžite po tom, aby bola vaša zmiešaná pleť hebká a príjemná na dotyk, používajte namiesto klasického krému kvapku marhuľového oleja.

4. Hroznový olej

Ďalší veľmi všestranný olej, ktorý sa dá použiť tak pri suchej, mastnej, citlivej, ale aj zmiešanej pleti. Je to totiž veľmi ľahký olej (kúpiť si ho môžete TU), ktorý sa po nanesení rýchlo vstrebáva do pokožky. Ak sa vám v takzvanej T zóne tvorí akné, no inde máte pleť suchú, tento olej je ideálny. Pleť totiž dokáže hydratovať, no pôsobí aj proti akné.

5. Éterický olej citrónová tráva

Ésenciálne oleje nepatria len do aróma lampy. Vynikajúce sú aj pri starostlivosti o pleť. Na zmiešanú pokožku si vyberte éterický olej citrónová tráva (kúpiť TU). Pár kvapiek tohto oleja pridajte do svojho denného krému a nanášajte na tvár klasickým spôsobom.

6. Malinový olej

Malinový olej má vysoký obsah vitamínov A a E, dôležitých pre pleť. Regeneruje pokožku a prinavracia jej prirodzenú rovnováhu. Suchú až šupinatú pleť hydratuje a naopak, mastnú pleť nezaťaží. Má tiež protizápalové účinky. Odporúča sa zmiešať ho s iným olejom, pretože je pomerne hustý.

7. Tea Tree éterický olej

Vďaka svojim antibakteriálnym, upokojujúcim a osviežujúcim účinkom je tea tree olej ideálny pre zmiešanú pleť so sklonom k akné. Navráti pleti vitalitu, pokožku nevysušuje a poskytne jej potrebnú hydratáciu.

Medzi týmito olejmi určite aj vy nájdete svojho favorita v boji s problematickou zmiešanou pokožkou.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7