Akné 2. Ako sa zbaviť akné? [Infografika]

Ako sa zbaviť akné?

V minulom článku sme si povedali čo spôsobuje vznik akné. Povedali sme si aké sú spôsoby jeho liečenia. Chcete sa vyhnúť radikálnym riešeniam ako sú prístrojové terapie, či antibiotiká? Skúste bojovať s akné pomocou prírodnej kozmetiky. Ale ako na akné prírodne? Existujú už hotové produkty na boj proti akné, prípadne rôzne esenciálne a rastlinné oleje, ktoré prejavy akné dokážu takisto zmierniť.

Tarika akné – bylinný prášok na akné

Tarika aknéTarika je bylinný prírodný ajurvédsky prášok na akné, ktorý nielenže dokáže odstrániť existujúce prejavy akné, ale dokonca aj zmierniť staršie stopy po akné ako sú začervenané miesta na pokožke a jazvy. Jeho veľkým pozitívom je to, že neobsahuje žiadne chemické zložky a konzervanty. Problematickú pleť tak ešte viac nezaťažuje. Prášok Tarika je vhodný pre všetky typy pleti – od detskej až po problematickú dospelú. Prečo teda používať prášok Tarika akné?

  • neobsahuje chemické zložky
  • vhodný pre všetky typy pleti
  • odstraňuje prejavy akné, čistí pokožku
  • pleť vyhladzuje a vyživuje
  • prináša rýchle výsledky – už po 10 dňoch

Esenciálne oleje

Tea tree éterický olejZa najúčinnejší esenciálny olej pri problémoch s akné sa považuje Tea tree olej. Má antibakteriálne a čistiace účinky. Možno ho použiť neriedený, len na lokálnu liečbu akné. Pri veľmi suchej pleti sa však riedi so základnými olejmi – Aloe vera olejom alebo Jojobovým olejom.


 Éterický olej levanduľaVhodný na akné je tiež Levanduľový olej, ktorý má upokojujúce, antibakteriálne a protizápalové účinky. Levanduľový olej blahodarne pôsobí najmä na začervenané a svrbiace miesta na aknóznej pleti.


Harmanček modrý étetický olejPri problémoch s akné je vhodný aj harmančekový éterický olej a éterický olej elemi. Pred použitím esenciálnych olejov si tvár najprv poriadne vyčistite. Vhodné je umyť pleť prírodným mydlom a následne naniesť olej na problémové miesta.Prírodné rastlinné oleje

Bio arganový olej akamutiKeďže akné je spôsobené aj nadmernou tvorbou kožného mazu, arganový olej dokáže v tomto smere pomôcť. Pri jeho pravidelnom používaní sa zmierni tvorba kožného mazu. Stačí si dva krát denne malé množstvo oleja naniesť na vyčistenú pleť.


Ricínový olejRicínový olej pôsobí protizápalovo a je vhodný na čistenie aknóznej pleti. Dokáže tiež zmierniť farebné nerovnosti na pokožke po akné.Kokosový olej SaloosKokosový olej má antimikrobiálne vlastnosti. Predchádza infekcii pleti tým, že ničí škodlivé baktérie a mikróby. Reguluje tiež sekréciu kožného mazu a čistí kožné póry.Bio bambucké maslo

Nerafinované bambucké masloBambucké maslo má okrem iných aj upokojujúce a protizápalové účinky. Pôsobí protizápalovo na upchaté póry, čím zabraňuje vzniku akné. Taktiež má schopnosť ničiť baktérie, ktoré spôsobujú akné. Ak už akné máte, bambucké maslo je vhodné na liečenie jazvičiek, ktoré po ňom ostávajú. Tak, ako pred použitím všetkých ostatných prírodných produktov, aj pred použitím bambuckého masla je nutné vyčistiť si pleť. Potom stačí naniesť malé množstvo bambuckého masla a nechať pôsobiť pokojne aj celú noc. Ráno je potrebné maslo z tváre umyť.

Ako ste na tom s akné Vy? Bojujete s ním alebo Vaša pleť čosi podobné nepozná? Ak poznáte účinný prostriedok na liečbu akné, sem s ním!

Infografika - Ako sa zbaviť akné? (kliknite pre zväčšenie):

Ako sa zbaviť akné?

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku Ako sa zbaviť akné? si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7