Afrodiziakálne esenciálne oleje – spestrite si ľúbostný život

Afrodiziakálne esenciálne oleje – spestrite si ľúbostný život

Sex je dôležitou súčasťou našich životov. Neraz sa stane, že najmä v dlhodobých vzťahoch môže vášeň trochu vyhasnúť a spôsobiť tak problémy. Nebojte sa o nich s partnerom hovoriť a skúste si ľúbostný život spestriť. Esenciálne oleje s afrodiziakálnym účinkom zaženú nudu a spríjemnia chvíle vo dvojici.

Podporte romantiku, potrebujete esenciálne oleje s afrodiziakálnym účinkom

Esenciálne oleje s afrodiziakálnym účinkom máte doma možno aj vy. K tým najlepším patria jazmín, pačuli, santalové drevo, ylang ylang či kráľovná kvetov – ruža. Nemusíte ich využiť len do aromalampy alebo difuzéra, možností je viac a svojmu partnerovi vyčarujete úsmev na tvári:

  • Romantický kúpeľ pre dvoch môže byť začiatkom pekného večera. Nielenže z vás opadne stres z celého pracovného dňa alebo týždňa, tiež si príjemne oddýchnete a uvedomíte si prítomnosť toho druhého. Pripravte si sviečky, navoďte príjemnú atmosféru vďaka obľúbenej hudbe. Potrebovať budete ešte soľ do kúpeľa, ku ktorej pridajte pár kvapiek jazmínového a ylang ylang oleja. Horúca voda a opojná vôňa olejov odplaví všetko negatívne a nechá priestor emóciám.
  • Masáž je ideálna nielen pre telo, ale aj pre myseľ. S partnerom sa môžete vystriedať a vychutnať si intimitu. Na prípravu masážneho oleja potrebujete len mandľový olej a pár kvapiek esenciálnych olejov s afrodiziakálnym účinkom. Dajú sa aj kombinovať a rýchlo prídete na to, ktorá kombinácia vonia pre vás najlepšie.
  • Skúsiť môžete aj sviečku, ktorú si dokážete vyrobiť v pohodlí domova. Esenciálne oleje pridáte podľa toho, ako pôsobia na vás a vášho partnera a vytvoríte si tak vlastnú oázu pokoja.

Afrodiziakálne esenciálne oleje – spestrite si ľúbostný život

Ktorý olej si vybrať?

Každý esenciálny olej má trochu iné účinky, no spoločné majú jedno – dokážu priviesť vaše zmysly do extázy.  Ideálne sú teda ako darčeky pre páry. Jazmínový olej sa považuje za afrodiziakum od nepamäti. Vzbudzuje telesnú vášeň, libido a túžbu. Jeho sladká, hrejivá vôňa je veľmi obľúbená a hovorí sa, že pomáha pri impotencii, frigidite i ďalších sexuálnych poruchách.

Najčastejšie sa kombinuje s ylang ylang, vytvoria harmonickú vôňu a dodajú partnerom sebavedomie. Práve jazmín je obľúbenou ingredienciou v rôznych masážnych olejoch alebo soliach do kúpeľa. Tu ale platí, že menej je niekedy viac, pretože sa jedná o silný olej a netreba to s ním preháňať.

Ylang ylang pravdepodobne poznáte najmä z dámskych parfémov, no jeho sila je naozaj veľká. Dodáva energiu, upokojuje pri strese a odhalí zviera, ktoré vo vás drieme.

Pačuli je vďaka svojej orientálnej vôni majstrom zvádzania. Už stovky rokov sa používa ako prírodné afrodiziakum, pomáha uvoľniť sa a zvýšiť sexuálny apetít. Vďaka nemu zahodíte svoje zábrany a hodíte sa partnerovi do náručia. Pomôže Vám lepšie sa uvoľniť a zahreje.

Santalové drevo má tiež dlhú tradíciu a používa ako afrodiziakum. Pomáha stimulovať reprodukčný systém.

Ružu asi netreba nijak zvlášť predstavovať, odjakživa sa spája s láskou, nehou, romantikou. Uvoľňuje napätia a navodzuje pocit harmónie, zmyselnosti.

Na intímne problémy sa odporúča aj geránium. Pomôže vám zharmonizovať svoje pocity a zmierniť pocity nervozity. Používa sa aj pri liečbe neplodnosti a zbavuje nepríjemnej frustrácie.

Milostný život zohráva veľkú úlohu a nie je v poriadku, ak niektorý z partnerov nie je spokojný a šťastný. Niektoré problémy sa dajú odstrániť vzájomným pochopením rozhovorom, odstránením nudy. Pri iných je potrebná pomoc odborníka, ktorá však za záchranu vzťahu určite stojí.

Esenciálne oleje s afrodiziakálnym účinkom môžu vyzerať ako malá a nenápadná pomoc, no treba to skúsiť. Môže sa vám stať, že v sebe objavíte neuhasiteľnú vášeň.

Máte svoje obľúbené prírodné afrodiziakum?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty5